sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Sobota - dniem mowy

Dodano: 13 listopada 2003, 15:46

Jutro w całym kraju przeprowadzana będzie akcja bezpłatnego badania mowy wszystkich, którzy zgłoszą się do poradni, lub wyznaczonych punktów.

- To bardzo ważne przedsięwzięcie. Normalnie na wizytę u logopedy czeka się u nas od 2 do 3 miesięcy. Dzięki sobotniej akcji dzieci nie czekając będą wstępnie zdiagnozowane a rodzice od ręki otrzymają informacje co do dalszej pracy z pociechą - mówi Elżbieta Dejryng-Pogonowska, logopeda z poradni psychologiczno-pedagogicznej w Łukowie. Tutaj działać będzie też drugi punkt, przy SP nr5. Łosicka poradnia oprócz diagnozy logopedycznej udzielać będzie również porad pedagogicznych. - Ponieważ zgłosiło się już do nas bardzo dużo chętnych, których staramy się zapisywać na poszczególne godziny, prosimy o kontakt telefoniczny. Jeśli na sobotę nie będzie już wolnego terminu, umówimy się na inny dzień w tygodniu. Z pewnością nikt nie zostanie odesłany bez pomocy fachowca - wyjaśnia Bogumiła Bahniuk, dyrektor poradni. Swoja wiedzą i czasem będą też służyć specjaliści w Parczewie. Tam tak samo jak w innych powiatach, w szkołach i przedszkolach zostały rozwieszone szczegółowe informacje dla rodziców. Nie wiadomo, gdzie mają się zgłaszać osoby z powiatów radzyńskiego i bialskiego. W Białej Podlaskiej do zastępcy dyrektora poradni nie dotarły informacje o tym czy coś będzie organizowane. Dyrektor poradni w Radzyniu Podlaskim, Krystyna Łotys, o sobotniej akcji dowiedziała się od nas. - W poprzednich latach bardzo chętnie włączaliśmy się w to przedsięwzięcie. W tym roku nie otrzymaliśmy z Lublina żadnego pisma, ani plakatów. Gdybyśmy wiedzieli, nasza poradnia wzięłaby w tym udział - mówi K. Łotys. Zaznacza jednak, że w sobotę poradnia będzie otwarta, więc chętni mogą się zgłaszać.

Godziny przyjęć

Łosice - 8-14; zgłoszenia przyjmowane telefonicznie Parczew - 8-13 Łuków - 8-12; zgłoszenia przyjmowane telefonicznie Radzyń Podlaski - 8-12
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24