środa, 22 listopada 2017 r.

Biała Podlaska

Sonaty i etiudy w Pałacu Potockich

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 maja 2002, 15:17

Pianista Tomasz Wojtaś, absolwent Akademi Muzycznej w Łodzi, zagra z okazji jubileuszu swojej pierws
Pianista Tomasz Wojtaś, absolwent Akademi Muzycznej w Łodzi, zagra z okazji jubileuszu swojej pierws

Pianista Tomasz Wojtaś wystąpi w sobotę podczas uroczystości jubileuszowych z okazji 20-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Jest absolwentem PSM. W klasie fortepianu Zygmunta Pietrzaka pobierał nauki. Ukończył następnie muzyczną szkołę średnią w Lublinie oraz Akademię Muzyczną w Łodzi. Był laureatem II nagrody w XIII Międzynarodowym Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi. Stał się znany na Podlasiu z wielu występów w różnych koncertach muzyki poważnej i rozrywkowej. Obecnie odbywa staż w radzyńskiej PSM. W sobotę zagra w Pałacu Potockich "Sonatę cis-moll” L. van Beethovena, "Etiudę c-moll” F. Chopina i "Clair de lune” C. Debussyego.
- Mamy wspaniałych absolwentów. Jacek Maksymiuk (laureat wielu pianistycznych konkursów krajowych i uczestnik międzynarodowych) obecnie jest już na studiach podyplomowych Akademii Królewskiej w Londynie. Paweł i Maciej Sójkowie byli laureatami międzynarodowych turniejów akordeonowych i klarnetowych, Piotr Łuczyński podobnie odnosił sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonistów. Ponadto koncertują studenci m.in.: Damian Maksymiuk, Paweł Zawada i Ewa Pulik - mówi Zbigniew Czuryłło, dyrektor PSM. Podkreśla, że akurat w sobotę mija 10 lat od nadania imienia Karola Lipińskiego jego szkole.
Jutrzejszą uroczystość zapoczątkuje o godz. 12 msza św. w Kościele pw. Św. Trójcy. Z posługą śpiewu i muzyki wystąpią nauczyciele i uczniowie szkoły. Rozpocznie ją "Gaude Mater” w wykonaniu chóru kierowanego przez Dorotę Grochowską i organów, na których będzie grać pracująca w radzyńskiej PSM adiunkt KUL Elżbieta Charlińska. Jacek Nestoruk zaśpiewa "Panis angelikus” a Wojciech Lesiuk zagra solo na trąbce. O godz. 13.15 w PSM odbędzie się koncert jubileuszowy, każdy nauczyciel zaprezentujeswego najlepszego ucznia. Występy zwieńczy recital Tomasza Wojtasia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!