wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Sonaty i etiudy w Pałacu Potockich

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 maja 2002, 15:17

Pianista Tomasz Wojtaś, absolwent Akademi Muzycznej w Łodzi, zagra z okazji jubileuszu swojej pierws
Pianista Tomasz Wojtaś, absolwent Akademi Muzycznej w Łodzi, zagra z okazji jubileuszu swojej pierws

Pianista Tomasz Wojtaś wystąpi w sobotę podczas uroczystości jubileuszowych z okazji 20-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Lipińskiego w Radzyniu Podlaskim.

Jest absolwentem PSM. W klasie fortepianu Zygmunta Pietrzaka pobierał nauki. Ukończył następnie muzyczną szkołę średnią w Lublinie oraz Akademię Muzyczną w Łodzi. Był laureatem II nagrody w XIII Międzynarodowym Międzyuczelnianym Konkursie Muzyki Kameralnej w Łodzi. Stał się znany na Podlasiu z wielu występów w różnych koncertach muzyki poważnej i rozrywkowej. Obecnie odbywa staż w radzyńskiej PSM. W sobotę zagra w Pałacu Potockich "Sonatę cis-moll” L. van Beethovena, "Etiudę c-moll” F. Chopina i "Clair de lune” C. Debussyego.
- Mamy wspaniałych absolwentów. Jacek Maksymiuk (laureat wielu pianistycznych konkursów krajowych i uczestnik międzynarodowych) obecnie jest już na studiach podyplomowych Akademii Królewskiej w Londynie. Paweł i Maciej Sójkowie byli laureatami międzynarodowych turniejów akordeonowych i klarnetowych, Piotr Łuczyński podobnie odnosił sukcesy w Ogólnopolskim Konkursie Akordeonistów. Ponadto koncertują studenci m.in.: Damian Maksymiuk, Paweł Zawada i Ewa Pulik - mówi Zbigniew Czuryłło, dyrektor PSM. Podkreśla, że akurat w sobotę mija 10 lat od nadania imienia Karola Lipińskiego jego szkole.
Jutrzejszą uroczystość zapoczątkuje o godz. 12 msza św. w Kościele pw. Św. Trójcy. Z posługą śpiewu i muzyki wystąpią nauczyciele i uczniowie szkoły. Rozpocznie ją "Gaude Mater” w wykonaniu chóru kierowanego przez Dorotę Grochowską i organów, na których będzie grać pracująca w radzyńskiej PSM adiunkt KUL Elżbieta Charlińska. Jacek Nestoruk zaśpiewa "Panis angelikus” a Wojciech Lesiuk zagra solo na trąbce. O godz. 13.15 w PSM odbędzie się koncert jubileuszowy, każdy nauczyciel zaprezentujeswego najlepszego ucznia. Występy zwieńczy recital Tomasza Wojtasia.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

komentarze (0)0
polubienia (0)0
19-02-2018

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!