sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

SORry, oddziału nie będzie

  Edytuj ten wpis

Szpitalny Oddział Ratunkowy w Chełmie miał powstać jeszcze w 2003 roku. Nie powstał. Teraz okazało się, że budynek, w który
zainwestowano grube miliony, nie spełnia określonych w przepisach norm.

Korytarze są za wąskie, nie ma odpowiednich połączeń między oddziałami, a o salach chirurgicznych nie może być mowy, bo pomieszczenia są o 30 cm za niskie. Oddział ratunkowy nie ma racji bytu bez sal, gdzie wykonuje się skomplikowane operacje.
– Nie ma sensu otwierać takiego oddziału, dopóki nie zostaną spełnione wszystkie warunki – twierdzi lekarz z chełmskiego szpitala. – Mamy ratować życie ludzi, a nie narażać ich na długie oczekiwanie na pomoc.
Zarząd Województwa ma twardy orzech do zgryzienia. Żeby inwestycję w Chełmie zakończyć potrzeba jeszcze prawie
166 mln zł. Wczoraj zarząd miał zatwierdzić kierunki dalszych działań w zakresie budowy szpitala, ale marszałek zdjął ten punkt z obrad, twierdząc, że nie ma na to czasu. Szpitalowi w Chełmie poświęcona będzie kolejna narada zarządu.
Żeby pieniądze, które zarząd do tej pory wydał, nie zostały wyrzucone w błoto, trzeba opracować nowy projekt. Chełmski oddział Lubelskiej Wojewódzkiej Dyrekcji Inwestycji opracował kilka rozwiązań zakończenia budowy szpitala bez dalszej rozbudowy. Ale gdyby je wykonano, osoby trafiające na SOR z poważnymi urazami, musiałyby być wożone karetką z jednej części szpitala do drugiej.
– Nie można wozić pacjentów w ciężkim stanie z budynku do budynku – twierdzi Marek Żydok, pełniący obowiązki dyrektor szpitala w Chełmie. – SOR powstanie wtedy, kiedy będą bezpieczne połączenia między szpitalem a bazą zabiegową.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!