środa, 21 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Sortują śmieci, a potem wszystkie trafiają w jedno miejsce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 lipca 2013, 19:06
Autor: IZI

 (Czytelnik)
(Czytelnik)

Śmieci z kontenerów na frakcję suchą i mokrą trafiają jednej śmieciarki. Ale to nie wina firmy, która je odbiera, tylko osób, które nie stosują się do zasad sortowania.

Taki przypadek zauważył w piątek nasz Czytelnik. – Do śmietnika bloków przy ul. Kościuszki i al. Tysiąclecia w Białej Podlaskiej przyjechała śmieciarka. Panowie wrzucili pojemniki z frakcja mokrą i frakcja suchą do jednego otworu w śmieciarce i odjechali – relacjonuje nasz Czytelnik. – Gdzie jest ta osławiona segregacja śmieci, za którą płacimy?

Urząd Miasta wyjaśnia, że tak dzieje się wtedy, gdy śmieci w kontenerach nie są posortowane. – Otrzymałam potwierdzenie z firmy Komunalik (która odbiera odpady z terenu miasta – red.), że w jednym i drugim pojemniku były odpady zmieszane – mówi Gabriela Janicka, kierownik referatu gospodarowania odpadami w bialskim magistracie.

To nie jedyny taki przypadek. – Wiemy, że tak się dzieje w zabudowie wielorodzinnej. Niestety w budynkach wielorodzinnych jest za dużo osób, żeby mówić o jakiejkolwiek odpowiedzialności – przyznaje Janicka.

Jak na razie magistrat nie zamierza zmieniać zasad odbioru śmieci z bloków. W sierpniu chce jeszcze przyjrzeć się, jak funkcjonuje nowy system gospodarowania odpadami.

Zasady sortowania nie powinny być dla nikogo tajemnicą. – Informowaliśmy mieszkańców, jak należy segregować odpady, wywieszono kartki, niektóre spółdzielnie same rozsyłały informacje – mówi Janicka.

Przypomnijmy: w Białej Podlaskiej obowiązuje sortowanie śmieci na frakcję mokrą, frakcję suchą, szkło i popiół. Do kontenerów na frakcję mokrą powinny trafiać m.in. odpadki kuchenne, zużyte środki higieny osobistej, skoszona trawa, czy pocięte gałęzie. Frakcja sucha obejmuje np. opakowania po produktach spożywczych, domowej chemii i karton.

Śmieci muszą sortować ci mieszkańcy, którzy zadeklarowali, że będą to robić. Pozostali nie mają tego obowiązku, ale opłacają wyższą stawkę za odbiór odpadków.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!