wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Sosnowica: Trwa spór między panią wójt i panią dyrektor

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 marca 2010, 15:28
Autor: ANNA HERETA

Komisja dyscyplinarna nauczycieli przy wojewodzie uznała, że wójt gminy Sosnowica niesłusznie wyrzuciła z pracy dyrektorkę szkoły. Mimo to, Teresa Paluch-Kasprzyk do pracy jeszcze wrócić nie może.

Teresa Paluch-Kasprzyk pismo z komisji otrzymała w czwartek. Do pracy chciała wrócić już w piątek.

– Jednak wójt nie respektuje prawa – denerwuje się Paluch-Kasprzyk. – Kazała pani Dorożyńskiej, która pełni obowiązki dyrektora wezwać policję, jeśli tylko przyjdę do szkoły i zechcę wydawać jakieś polecenia – mówi.

Dyrektorka zwróciła się już do Państwowej Inspekcji Pracy w Lublinie ze skargą o niedopuszczenie jej do pracy.

– Pójdę jeszcze do pani wojewody, aby wyegzekwowała przestrzeganie postanowień komisji przez wójta. W końcu to wojewoda nadzoruje wójtów – tłumaczy Paluch-Kasprzyk. Przypomnijmy.

W styczniu Teresa Paluch-Kasprzyk, dyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Sosnowicy złożyła wniosek do wojewody o uchylenie zarządzeń wójta gminy Sosnowica. Wójt zawiesiła dyrektorkę w pełnieniu obowiązków, obniżyła jej wynagrodzenie i pozbawiła pełnomocnictwa do reprezentowania szkoły w projekcie EFS "Lepszy start”.

Komisja dyscyplinarna dla nauczycieli przy wojewodzie przychyliła się do wniosku dyrektor sosnowickiej szkoły. W uzasadnieniu swojej uchwały członkowie komisji podkreślają, że Krystyna Jaśkiewicz nie opisała szczegółowo zarzutów wysuwanych przeciwko dyrektorce i nie załączyła materiału dowodowego potwierdzającego popełnienie zarzucanych jej czynów.

Według pani wójt wyrok komisji dyscyplinarnej wojewody nie jest prawomocny. Krystyna Jaśkiewicz zauważa też, że komisja nie poprosiła ją o żadne dokumenty.

– Zamierzam złożyć w tej sprawie zażalenie. A do chwili rozstrzygnięcia sprawy w prokuraturze Paluch-Kasprzyk jest zawieszona w obowiązkach i nie będzie pełniła funkcji dyrektora szkoły – mówi stanowczo Jaśkiewicz, wójt Sosnowicy.

Sprawę zna Kuratorium Oświaty w Lublinie, ale nie chce się w nią anagażować. – To spór o to, kto dziś ma pełnić obowiązki dyrektora szkoły w Sosnowicy. Ale rozstrzygnięcie konfliktu nie leży w kompetencjach kuratorium – mówi Bogdan Wagner, wicekurator oświaty w Lublinie.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!