piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Spacer stylowymi alejkami bialskiego parku

Dodano: 24 sierpnia 2009, 16:30
Autor: Anna Hereta

Jeszcze jesienią będzie można się wybrać na przechadzkę drogą, która powstaje w parku Zofii Las. Nowa inwestycja będzie na przedłużeniu ul. Mickiewicza, między Parkową a Sidorską.

Trwają prace drogowe w jednym z miejsc rekreacyjnych w mieście. W parku Zofii Las położony w dzielnicy Wola za 200 tys. złotych powstaje tzw. ciąg pieszo-jezdny czyli droga której fragment będzie wyłączony z ruchu i będzie pełnił rolę deptaka. Roboty trwają przy ulicy Adama Mickiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Sidorską do skrzyżowania z ul. Parkową.

– Budujemy ok. 230 metrów ciągu pieszo-jezdnego – informuje Roman Siekierka z Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta w Białej Podlaskiej. Jeździć będzie nim można od ulicy Sidorskiej do Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 5. Tam droga dla pojazdów będzie się kończyła. – Dalsza część będzie tylko piesza – tłumaczy Siekierka.

Przy deptaku przeznaczonym jedynie dla spacerowiczów będą stały ławki oraz stylowe lampy. Zakończenie inwestycji zaplanowano na koniec września.

– Uważam, że pomysł rozbudowania takiego bulwaru jest bardzo dobry – mówi Grażyna Jasińska z Białej Podlaskiej. I dodaje, że będzie to pożytek nie tylko dla mieszkańców, ale także turystów odwiedzających miasto.

Park Zofii Las zaczęto tworzyć w 1935 roku. Jednak dzisiejszy stan parku Zofii Lasu, który jest pamiątką po letnisku Zofii Radziwiłł, pozostawia wiele do życzenia. Nie ma wytyczonych alejek ani oświetlenia a zieleń jest zaniedbana. Cały teren jest także nieoświetlony.

– W przyszłym roku park Zofii Las będzie miał kolejne alejki – tłumaczy Siekierka. I dodaje, że modernizacji doczeka się cały teren. Zmodernizowany zostanie także usytuowany w parku plac zabaw. Na inwestycję przeznaczonych zostało ok. 200 tysięcy złotych z budżetu miasta.Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!