sobota, 10 grudnia 2016 r.

Biała Podlaska

Srebro z Luksemburga przywiezione

Dodano: 11 czerwca 2003, 16:32

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Milanowa odniosła kolejny sukces w międzynarodowych zawodach pożarniczych. W luksemburskiej miejscowości Rosport, zajęła w końcowej klasyfikacji drużynowej, drugie miejsce

W zawodach startowały 24 zespoły z Austrii, Holandii, Niemiec, Polski i gospodarze. Poszczególne konkurencje rozgrywano w systemie CTIF (rywalizacja bez użycia wody). Milanowianie najlepiej zaprezentowali się w sztafecie z przeszkodami, w której byli najlepsi. - W tego rodzaju międzynarodowych zawodach, startowaliśmy już po raz szósty. Najlepiej wypadliśmy w minionym roku podczas imprezy zorganizowanej w Słowacji. Nasze dwie drużyny zajęły pierwsze i drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zespołowej w zawodach rozgrywanych "na sucho” i zwyciężyły w rywalizacji "na mokro”. Pierwsze takie zawody rozegrane zostały w 1998 roku w Niemczech - stwierdza Jacek Pogorzelec, kierownik ekipy milanowskich strażaków. W skład drużyny wchodzili: Daniel Borzym, Arkadiusz Laszewski, Adam Szpil, Łukasz Woźniak, Dariusz Bałaban, Tomasz Ściuba, Paweł Zmorzyński, Aleksander Bożym, Jacek Pogorzelec, Micha Smoleń, Jerzy Korneszczuk, Tomasz Krępski, Jacek Czuryło, Michał Smoliński, Tomasz Kwiatek i Bartosz Sawczuk. Przypominamy, że milanowska reprezentacja uczestniczyła w dwóch olimpiadach strażackich. W 2001 roku w fińskim Kuopio drużynowo zdobyła dwukrotnie srebrne medale, a dwa lata wcześniej w duńskiej miejscowości Hernig zajęła 3. miejsce. Czerwcowy wyjazd do Luksemburga był możliwy dzięki wsparciu finansowemu komend PSP - wojewódzkiej w Lublinie i powiatowej w Parczewie, parczewskiego starostwa oraz Urzędu Gminy w Milanowie.