poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Stanisław Chojak

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 kwietnia 2002, 16:23
Autor: (KK)

Od listopada 1998 r. jest wójtem gminy Siemień. Na to stanowisko wybrany został przez radnych z grona dwóch kandydatów

- Najpilniejszym zadaniem samorządu jest w tym roku dokończenie rozbudowy sieci kanalizacyjnej w Miłkowie. Konieczna jest również modernizacja kilku dróg lokalnych prowadzących m.in. przez Juliopol, Wierzchowiny Stare, Siemień, Żminne, Nadzieję. Niezbędny jest także zakup 11 kontenerów na odpady komunalne oraz samochodu bojowego dla OSP we wsi Jezioro - stwierdza wójt Siemienia.
Stanisław Chojak ma 44 lata i pochodzi z Brzeźnicy Książęcej (pow. lubartowski). Po ukończeniu Technikum Mechanicznego w Lublinie, pracę zawodową podjął w warsztatach szkolnych lubelskiej FSC, w których zatrudniony był przez 3 lata. Następnie znalazł się w Hucie Katowice, gdzie pracował rok. W 1980 r. trafił do parczewskiej PKS i był tam 10 lat. Ukończył stacjonarnie Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej, uzyskując tytuł inżyniera. Przez 8 lat był nauczycielem w Zespole Szkół Zawodowych w Parczewie.
Od 13 lat jest działaczem społecznym. W 1990 r. został radnym gminy Siemień, później przewodniczącym Komisji Oświaty, Kultury i Spraw Socjalnych i członkiem Zarządu Gminy. Funkcje te sprawował przez dwie kadencje. Od 1998 r. jest w radzie powiatu parczewskiego i jej wiceprzewodniczącym. Prezesesuje Uczniowskiemu Klubowi Pożarniczo-Sportowemu w Siemieniu i przewodniczy Powiatowemu SZS w Parczewie.
Żona Grażyna jest nauczycielką w Zespole Placówek Oświatowych w Siemieniu. Mają trzech synów. Robert studiuje w Wyższej Szkole Morskiej w Gdyni. Radosław uczęszcza do Technikum Elektronicznego w Parczewie. Bartłomiej jest przedszkolakiem. Pasją pan Stanisława jest pszczelarstwo.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!