czwartek, 17 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Starcie między podlaskimi parlamentarzystami PO

Dodano: 14 lutego 2011, 19:10

Stanisław Żmijan: Źle oceniam to, co się dzieje w bialskiej PO! Józef Bergier: Żyjemy w demokratyczn
Stanisław Żmijan: Źle oceniam to, co się dzieje w bialskiej PO! Józef Bergier: Żyjemy w demokratyczn

W Białej Podlaskiej trwają rozliczenia w Platformie Obywatelskiej po wyborach samorządowych. Poseł Stanisław Żmijan, szef lubelskiego Zarządu Regionu PO, konsekwentnie żąda sądu koleżeńskiego wobec działaczy popierających wcześniej tworzenie PO-PiS-u.

W jesiennych wyborach Stanisław Żmijan, poseł PO, nie ukrywał oburzenia na część działaczy Platformy, że w II turze wyborów prezydenckich w Białej Podlaskiej popierali Adama Abramowicza z PiS. Parlamentarzysta gorąco wspierał wtedy Andrzeja Czapskiego (Lokalna Akcja Samorządowa), czego nie czynił senator PO Józef Bergier, prorektor Państwowej Szkoły Wyższej.

Zarząd regionu uchylił wówczas uchwałę bialskiej PO o wspieraniu Adama Abramowicza oraz skierował wniosek do sądu koleżeńskiego o usunięcie z PO przegranego kandydata I tury na prezydenta, Adama Chodzińskiego i Michała Litwiniuka za działalność "niezgodną z duchem partii”, czyli popieranie kandydata PiS. Obaj młodzi działacze PO związani z bialską PSW, byli rozgoryczeni, że niesłusznie, ich zdaniem, trafiają w nich represje.

Wydawało się, że po kilku tygodniach sprawa ulegnie zapomnieniu i przedawnieniu. Okazuje się jednak, że ożyła na nowo. Pod koniec poprzedniego tygodnia w wywiadzie dla Katolickiego Radia Podlasie poseł Stanisław Żmijan przypuścił atak na senatora Józefa Bergiera. Przyznał, iż mogą być prawdziwe pogłoski, jakoby Bergier miał przejść do ugrupowania Polska Jest Najważniejsza.

– Jeśli nie podejmie decyzji o porzuceniu partii, to będziemy musieli koniecznie się z nim spotkać i omówić wiele istotnych spraw – zapowiedział poseł.

Kiedy o tych słowach dowiedział się senator Józef Bergier, nie ukrywał oburzenia. Kategorycznie zaprzeczył, aby miał przejść z PO do PJN.

– Wyobraźnia ludzka jest nieograniczona. Żyjemy w demokratycznym kraju i demokracja jest też w woj. lubelskim. Te wypowiedzi posła szkodzą PO – jednoznacznie ocenił senator.

Poseł nie ustępuje senatorowi: On szkodzi PO swoim działaniem! – kwituje Żmijan. I dodaje: Rzeczywiście, on woli być ze zwycięzcami. W bialskiej PO nastąpiło rozdwojenie. Już drugą kadencję w samorządzie mamy dobre wyniki po wyborach, ale nie współuczestniczymy w sprawowaniu władzy. To naganne. Tak partia się nie zachowuje. Źle oceniam to, co się dzieje w bialskiej PO!

Takiej oceny nie podziela Adam Wilczewski, szef organizacji miejskiej PO w Białej Podlaskiej.
– Nie było podstaw do twierdzenia, że jest rozłam – uważa Wilczewski. I dodaje: Przydałoby się wspólne lobby dla regionu.

Wilczewski liczy na załagodzenie sprawy rozliczenia przed sądem partyjnym wobec kandydata na bialskiego prezydenta Adama Chodzińskiego i radnego Michała Litwiniuka.

Poseł Żmijan jednak wyjaśnia, że zarząd regionu nie wycofał wniosku adresowanego do partyjnego sądu koleżeńskiego.

– O to usunięcie występowaliśmy jeszcze przed zakończeniem wyborów. Czekamy na decyzję sądu... – twardo zapowiada.

Adam Chodziński nie spodziewa się, aby partia usunęła go ze swoich szeregów.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!