czwartek, 27 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Starosta przekazał, biskup poświęcił

Dodano: 11 września 2001, 23:40

Trzy miliony złotych kosztowała adaptacja starego budynku po weterynarii, dobudowanie nowego skrzydła i pełnowymiarowej hali gimnastycznej łukowskiego Zespołu Szkół Rolniczych im. Wł. Reymonta.

"Reymontówka” wcześniej mieściła się w budynku urzędu gminy wiejskiej w Łukowie. Ciasnota dokuczała uczniom i nauczycielom. Zespół szkół w 1996 roku dostał na własność obiekty byłego zakładu weterynarii przy ul. Międzyrzeckiej. Po dwóch latach powoli zaczął się remont. Zaadaptowano stare pomieszczenia i wybudowano nowe skrzydło. Ostatnim etapem budowy było postawienie przez starostwo hali sportowej. Budowa skończyła się tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego.
Wszystko kosztowała starostwo 3 miliony złotych. Z tego tylko 300 tysięcy złotych władze powiatu dostały od Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu. Umiejętności menedżerskie starosty, któremu udało się szybko uzbierać potrzebną sumę chwalił poseł Leszek Świętochowski: - Jak ważna jest oświata, to wiedzą wszyscy, ale nie wszyscy w tych trudnych czasach potrafią znaleźć pieniądze na takie duże inwestycje w oświacie.
Zadowolenia z przeprowadzki nie krył też poseł Wiktor Osik, były zastępca wójta gminy Łuków: - Cieszę się, że szkoła po tylu latach jest na swoim.
Wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Szydłowski zwrócił uwagę na konieczność stwarzania dobrych warunków dla europejskiego poziomu kształcenia. Uczestnicząc w otwarciu szkoły, powiedział, że w takiej jak "Reymontówka” na pewno ich nie zabraknie. Uroczystego przekazania obiektów dokonał łukowski starosta Jan Szczygielski, a poświęcił je wywodzący się z Łukowa biskup siedlecki Henryk Tomasik.
W łukowskim Zespole Szkół Rolniczych w nowym roku szkolnym naukę w 21 klasach zaczęło 665 uczniów. Na miejscu działa liceum zawodowe, ekonomiczne, technikum rolnicze, technikum żywienia i gospodarstwa domowego, liceum agrobiznesu. Szkoła prowadzi też filię w Wojcieszkowie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24