poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Statuetki "Dobre, bo bialskie przyznane

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 stycznia 2015, 17:00
Autor: eb

Najlepsze firmy i instytucje z powiatu bialskiego starosta nagradza od 2000 roku.

Zakład Zagospodarowania Odpadów bialskiego Wod-Kanu, obiekt agroturystyczny Rossa w Rossoszu, Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim, samorządowa spółka Energia Dolina Zielawy to tegoroczni laureaci. Natomiast "Liderem samorządności” została gmina Janów Podlaski.

- To firmy i instytucje, które w 2014 roku osiągnęły sukces. Spectrum jest szerokie. W ten sposób chcemy budować wizerunek naszego regionu - mówi starosta bialski Tadeusz Łazowski. - A chodzi o tworzenie miejsc pracy i zatrzymanie emigracji młodych ludzi. Szansą jest wschodnia granica, ale też dobra współpraca z miastem i Urzędem Marszałkowskim - dodaje Łazowski.

Spółka Energia Doliny Zielawy, którą tworzy pięć samorządów, uruchomiła niedawno największą na Lubelszczyźnie farmę fotowoltaiczną. - Inwestycja jest ogromną promocją naszego regionu. Ale oprócz promocji ma dać nam pieniądze - podkreśla wójt gminy Wisznice Piotr Dragan. Jego gmina ma najwięcej udziałów w samorządowej spółce. - Liczymy, że po 8 latach inwestycja się zwróci - zapowiada.

Farma kosztowała 7,8 mln zł. - Obecnie negocjujemy z firmami energetycznymi cenę, za którą odkupią od nas energię - wyjaśnia Dragan. Do Bordziłówki w gm. Rossosz, gdzie znajduje się farma, przyjeżdżają inwestorzy nawet zza granicy. - Odwiedzili nas np. przedsiębiorcy z Włoch, którzy chętni już teraz odkupiliby naszą farmę. Ale my nie chcemy jej sprzedawać - zapewnia wójt gm. Wisznice.

Gmina Janów Podlaski okazała się liderem samorządności. To tu znajduje się jedna z najbardziej znanych na świecie stadnin koni arabskich. Ale gmina aktywnie pozyskuje też środki zewnętrzne. - Rok 2014 zakończyliśmy z 4-milionową nadwyżką finansową. Można pozyskiwać środki zewnętrzne i nie zadłużać samorządu. To świadczy o prawdziwej gospodarności- nie ukrywa wójt tej gminy Jacek Hura. Ostatnio, wybudowano tu halę sportową, wartą prawie 5 mln zł. Remontu doczekała się też sala widowiskowo-konferencyjna w Janowie Podlaskim oraz wiejskie świetlice. Zmodernizowano też gminne targowisko.
  Edytuj ten wpis
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!