piątek, 28 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Strategia pisana przez bezrobotnych

Dodano: 25 września 2002, 16:59

Aby zaktywizować bezrobotnych i zainteresować ich współpracą z samorządem, wójt łukowskiej gminy Kazimiera Goławska zainicjowała konkurs na napisanie najciekawszej, jednocześnie możliwej do zrealizowania, strategii rozwoju miejscowości, z których pochodzą bezrobotni.

Najlepiej napisane dokumenty zostaną nagrodzone i będą później realizowane przez władze samorządowe. - Nikt nie zna tak dobrze swego środowiska, jak jego mieszkańcy. Dlatego wpadłam na pomysł, by im zaproponować napisanie strategii rozwoju własnych miejscowości. Razem z zarządem gminy chcemy wysłuchać życzeń, poznać potrzeby i zobaczyć, jakie pomysły na zmianę sytuacji na terenach wiejskich mają młodzi ludzie - mówi Kazimiera Goławska.Napisanie strategii przez bezrobotnych nie będzie łatwe. Gmina wymaga, by była napisana fachowo. Dla ułatwienia konkursowego zadania urzędnicy przygotowali tezy pomocne przy sporządzeniu strategii. Poinstruowali na czym polega analiza SWOT, jak buduje się drzewo problemów i drzewo celów.
Nawet wyposażonym w takie informacje nie było łatwo podjąć decyzji o przystąpieniu do konkursu. Tylko kilka osób wyraziło zainteresowanie napisaniem strategii. W Urzędzie Gminy zapewniają jednak, że choć wymaga się, by dokumenty pisano zgodnie z regułami, to głównym kryterium oceny powstałych strategii nie będzie poprawność metodologiczna, lecz pomysłowość, innowacja i nowatorstwo. Będzie też brana pod uwagę możliwość realizacji przedstawionych propozycji.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24