poniedziałek, 21 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Strażackie orły z Podlasia

Dodano: 26 maja 2002, 14:27

Ton rywalizacji podczas Mistrzostw Województwa Lubelskiego w Sporcie Pożarniczym, które odbyły się w Puławach i Bełżycach nadawali zawodnicy z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

W trakcie uroczystego zakończenia imprezy z udziałem przedstawicieli władz wojewódzkich, zorganizowanego na stadionie bełżyckiej Unii, wręczono im pięć pucharów z piętnastu zdobytych przez najlepszych strażaków.
Indywidualnie z bialskich reprezentantów najlepiej spisał się Leszek Stubiński, który zwyciężył w dwuboju strażackim. Składał się on ze 100-metrowego toru przeszkód i wspinania po drabinie hakowej na wysokość trzeciego piętra. W pierwszej konkurencji L. Stubiński był trzeci, a w następnej uplasował się na drugiej pozycji. Trzecią lokatę w dwuboju wywalczył jego kolega Zenon Stawecki. Drugie miejsce na stumetrowym torze przeszkód zajął Jarosław Weremko.
Bialscy strażacy okazali się najlepsi także w sztafecie 4x100 m, podczas której można było zobaczyć efektowne gaszenie ognia. Drużyna KM PSP startowała w składzie: L. Stubiński, Z. Stawecki, J. Weremko i Tomasz Cuch. Na drugiej pozycji w tej konkurencji znalazł się zespół Komendy Powiatowej PSP Ryki, a trzecią była KP PSP Puławy.
Ćwiczenia bojowe kończące się precyzyjnym podawaniem silnego strumienia wody wygrała również siedmioosobowa drużyna bialska przed reprezentacją Zakładów Azotowych w Puławach i Komendy Miejskiej PSP Zamość. Strażacy z Białej Podlaskiej triumfowali także w końcowej klasyfikacji drużynowej. Osiągnęli łączny czas 330,68 sek. Na drugim miejscu znalazła się KP PSP Puławy - 339,58 sek., a trzecią lokatę zajęły ZA Puławy - 359,67 sek.
Pozostałe podlaskie ekipy wywalczyły następujące pozycje: 7. KP Łuków - 382,01 sek., 10. KP 0-Radzyń - 406,16 sek., 11. KP Parczew - 410, 55 sek. Łącznie startowało 21 drużyn, w których wystąpiło ponad 200 zawodników. We wszystkich konkurencjach obserwowano bardzo zaciętą rywalizację. W wielu przypadkach o zajęciu poszczególnych lokat decydowały różnice setnych sekund. Poziom wyszkolenia większości startujących strażaków był wyższy niż przed rokiem. Na starcie pojawiła się spora grupa młodych zawodników w strażackich mundurach.
W najbliższych dniach ustalona zostanie jedenastoosobowa reprezentacja województwa lubelskiego, która od 21do 22 czerwca w Częstochowie startować będzie w strażackich mistrzostwach Polski.