sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Strażacy wójta komendanta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 stycznia 2002, 20:18
Autor: (otr)

Strażacy w Podedwórzu mają nietypowego szefa - wójta. Jest nim były komendant parczewskiej PSP, Wiesław Nowak. Pożarnicy podedwórskiej gminy w ubiegłym tygodniu posumowali miniony rok.

Wyszło im, że 156 strażaków czynnych i 36 wspierających to rycerze św. Floriana nie od parady.
W pażdzierniku minionego roku OSP w Podedwórzu otrzymała nowy wóż bojowyu. Stary przekazano Rusiłom. Pozwoliło to na przekwilifikowanie tamtej jednostki w kategorię "S”. W lutym 2001 jednostka z Podedwórza została wlączona do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.
W październiku dziewczęta z Młozieżowej Drużyny Pożarniczej zostały odznaczonew serbrną odznaką DM OSP. Wtedy też OSP Podedwórze otrzymało wóz bojowy. Co było niewątpliwie zasługą wójta Wiesław a Nowaka, który załatwił, że PZU Lublin przekazał na ten cel 10 tysiecy złotych, pięć tysięcy dała spółka HEAT z Lubilna, 20 tysięcy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, a sama gmina ofiarowąła na zakup ponad 23 tysiące złotych. Zaradny wójt potrafił także załatwić 10 ubrań koszarowych dla swoich strażaków, piłę do cięcia betonu i radiotelefon nasobny. Mało tego wojt przekonał miejsowego proboszcza aby te nże wsparł strażaków. Dzięki temu ks, Jan Liwak przekazał im 14 -arową działkę pod rozbudowę garażu OSDP.
Także jednostka OSP w Rusiłach zostałą wsparta przez komendatna wojewódzkiego i powiatowego. Wskutek tego możn było dokończyć budowę remizy. Również OSP w Opolu nie zasypiała guszek w popiele. Miejscowi strażacy zrobili do swojej świetlicy 20 ławek i 10 stołów do wiejskej świetlicy.
Nie tylko działalnością społecznie użyteczną żyli podedwórszy strażacy, Do pożarów wyjeżdżali kilkanaście razy. Gasili ogień w Zaliszczu, Podedwórzu, Hołownie,Opolu, usuwali szkody powypadkowe w Mostach. Podczas ubiegłorocznej powodzi działali też w akcji rastowniczej na terenie gminy Braciejowice w powiecie Opole Lubelskie. Wyróżnili się wtedy strażacy:Wiesław i Andrzej Kozioł, Marian i Mariusz Osypiuk, Jerzy Masiuk , Tadeusz Lewczuk oraz Andrzej Korszeń. Szefem ZG OSP jest Kazimierz Hołod.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!