niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Strażacy wójta komendanta

Dodano: 20 stycznia 2002, 20:18
Autor: (otr)

Strażacy w Podedwórzu mają nietypowego szefa - wójta. Jest nim były komendant parczewskiej PSP, Wiesław Nowak. Pożarnicy podedwórskiej gminy w ubiegłym tygodniu posumowali miniony rok.

Wyszło im, że 156 strażaków czynnych i 36 wspierających to rycerze św. Floriana nie od parady.
W pażdzierniku minionego roku OSP w Podedwórzu otrzymała nowy wóż bojowyu. Stary przekazano Rusiłom. Pozwoliło to na przekwilifikowanie tamtej jednostki w kategorię "S”. W lutym 2001 jednostka z Podedwórza została wlączona do Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego.
W październiku dziewczęta z Młozieżowej Drużyny Pożarniczej zostały odznaczonew serbrną odznaką DM OSP. Wtedy też OSP Podedwórze otrzymało wóz bojowy. Co było niewątpliwie zasługą wójta Wiesław a Nowaka, który załatwił, że PZU Lublin przekazał na ten cel 10 tysiecy złotych, pięć tysięcy dała spółka HEAT z Lubilna, 20 tysięcy Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska, a sama gmina ofiarowąła na zakup ponad 23 tysiące złotych. Zaradny wójt potrafił także załatwić 10 ubrań koszarowych dla swoich strażaków, piłę do cięcia betonu i radiotelefon nasobny. Mało tego wojt przekonał miejsowego proboszcza aby te nże wsparł strażaków. Dzięki temu ks, Jan Liwak przekazał im 14 -arową działkę pod rozbudowę garażu OSDP.
Także jednostka OSP w Rusiłach zostałą wsparta przez komendatna wojewódzkiego i powiatowego. Wskutek tego możn było dokończyć budowę remizy. Również OSP w Opolu nie zasypiała guszek w popiele. Miejscowi strażacy zrobili do swojej świetlicy 20 ławek i 10 stołów do wiejskej świetlicy.
Nie tylko działalnością społecznie użyteczną żyli podedwórszy strażacy, Do pożarów wyjeżdżali kilkanaście razy. Gasili ogień w Zaliszczu, Podedwórzu, Hołownie,Opolu, usuwali szkody powypadkowe w Mostach. Podczas ubiegłorocznej powodzi działali też w akcji rastowniczej na terenie gminy Braciejowice w powiecie Opole Lubelskie. Wyróżnili się wtedy strażacy:Wiesław i Andrzej Kozioł, Marian i Mariusz Osypiuk, Jerzy Masiuk , Tadeusz Lewczuk oraz Andrzej Korszeń. Szefem ZG OSP jest Kazimierz Hołod.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24