wtorek, 20 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Strażacy z Białej Podlaskiej mają nowy sprzęt

Dodano: 16 stycznia 2016, 14:16
Autor: (eb)

 Bialska straż pożarna dostała nowy sprzęt z komendy wojewódzkiej/ fot.E.Burda
Bialska straż pożarna dostała nowy sprzęt z komendy wojewódzkiej/ fot.E.Burda

Nowy sprzęt w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. Trafiły tu trzy samochody oraz agregat prądotwórczy.

Najwięcej, bo ponad 1 mln zł  kosztował samochód średni gaśniczy z pełnym wyposażeniem pożarniczym. Sprzęt trafił do bialskiej straży dzięki unijnym projektom realizowanym przez Komendę Wojewódzką  PSP. Natomiast do samochodu kwatermistrzowskiego do przewozu ratowników i sprzętu dołożyły się jeszcze samorządy, m.in. Białej Podlaskiej.

- Cieszymy się że możemy nabywać nowy sprzęt, bo musimy nadążać za postępem technicznym. To ważne, że dostrzega nas komenda wojewódzka - mówi komendant miejski st. bryg. Zbigniew Łaziuk.

- W perspektywie 2007-2013 udało nam się nabyć ponad 90 jednostek różnego sprzętu - podkreśla  komendant wojewódzki PSP nadbryg. Tadeusz Milewski. 

Jego zdaniem, ważną rolę odgrywają też ochotnicze straże pożarne. - Gdyby nie OSP nie bylibyśmy tak sprawni i mobilni, bo to z reguły OSP może szybciej dotrzeć do miejsca zdarzenia - zaznacza Milewski.

W bialskiej jednostce pracuje ponad 150 strażaków. W 2015 roku byli na miejscu ponad 1660 zdarzeń. Ponad 800 z nich to pożary.

- To o ponad 200 zdarzeń więcej niż w 2014 roku. Ale ma to związek z sierpniem i wysokimi temperaturami -tłumaczy mł. bryg. Marek Chwalczuk,  zastępca komendanta w Białej Podlaskiej. W tym roku komenda planuje m.in. inwestycję w Kobylanach.

- Chcemy przenieść jednostkę z Małaszewicz do Kobylan, do nowego obiektu.  Budynek w Małaszewiczach jest stary i mało funkcjonalny - przyznaje Łaziuk.

Pieniądze na ten cel będą pochodziły  m.in. z projektów transgranicznych.

(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!