niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Strażnicy miejscy stracili telewizor. Jak wypadli w testach sprawnościowych?

Autor: Ewelina Burda

Strażnicy miejscy w Białej Podlaskiej przeszli testy sprawnościowe. Marszobieg, pompki, brzuski… Trzy osoby nie zdały (fot. Ewelina Burda)
Strażnicy miejscy w Białej Podlaskiej przeszli testy sprawnościowe. Marszobieg, pompki, brzuski… Trzy osoby nie zdały (fot. Ewelina Burda)

Strażnicy miejscy w Białej Podlaskiej przeszli testy sprawnościowe. Trzy osoby nie zdały, trzy wypadły wyróżniająco. Zdaniem władz miasta, to sygnał do dalszej reformy straży.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

W sumie do testów przystąpiło 19 strażników. Musieli m.in. marszobiegiem pokonać 3 kilometry, na czas wykonywać pompki i brzuszki czy nakładać kajdanki. Testy opracował jeden ze strażników, Artur Kozioł, który uczy też mieszkańców Białej Podlaskiej samoobrony.

– Poziom nie był wygórowany. Wzorowaliśmy się na testach Ministerstwa Obrony Narodowej dla żołnierzy zawodowych w rezerwie – precyzuje Kozioł.

Taki sprawdzian kondycji odbył się w bialskiej straży miejskiej po raz pierwszy. – Na 19 strażników 70 proc. spełniło wymagania, 40 proc. wypadło bardzo dobrze – mówi komendant straży Artur Żukowski.

Trzech funkcjonariuszy wypadło wyróżniająco, ale trzy osoby sprawdzianu nie zdały.
– Te wyniki nie napawają optymizmem – uważa prezydent Dariusz Stefaniuk. – Strażnicy, którzy nie zdali, nie nadają się do patroli interwencyjnych. Dlatego będą przeniesieni do innej pracy w ramach urzędu miasta – dodaje.

Dla władz miasta to sygnał by strażników szkolić już na stałe. – Chcemy wyposażać straż miejską w narzędzia do podnoszenia sprawności. Rozbudujemy system monitoringu – obiecuje prezydent.

Według Stefaniuka obecna liczba strażników jest zbyt mała. – O ewentualnym zwiększeniu zatrudnienia będzie decydować rada miasta – mówi.

Władze miasta zapewniają przy tym, że o likwidacji straży nie ma mowy. Będzie za to kontynuowana jej reforma.

– Chodzi również o likwidację zachowań, o których wspominali mieszkańcy, np. o wychodzeniu strażników podczas służby do sklepu po jedzenie. Takich sytuacji już nie ma – zaznacza prezydent.

Z siedziby zniknął też telewizor. – To było dla mnie niebywale zjawisko. W straży są potrzebne ekrany, ale do oglądania kamer monitoringu, a nie do oglądania telewizji – komentuje prezydent.

– Chciałabym też aby strażnicy więcej chodzili po mieście, a mniej jeździli. Ci, którym gorzej poszły testy, powinni więcej chodzić, wtedy będą sprawniejsi. A latem mogą używać roweru – podpowiada prezydent.

W czerwcu straż miejska w Białej Podlaskiej zmieniła swoją siedzibę. W nowym budynku strażnicy mają do swojej dyspozycji m.in. salę gimnastyczną, której w poprzedniej siedzibie nie było.
Reforma straży trwa od kilku miesięcy. Strażnikom zwiększono zakres obowiązków, m.in. ochraniają lotnisko. Poza tym, od lutego straż pracuje całą dobę.

Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 października 2015 o 16:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Co to znaczy : "Ochraniają lotnisko" ? Czyli po prostu C I E C I U J Ą ? a czy taka ochrona mieści się z ustawowych zadaniach straży ??? Panie Prezydent - proponuję poczytać .
Rozwiń
Gość
Gość (9 października 2015 o 13:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oj zdałby na pewno...testy w sprawności "mijania się z prawdą"
Rozwiń
Gość
Gość (9 października 2015 o 13:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To niech Stefan zrobi testy sprawnościowe swojemu niedorzecznikowi :) Ciekawe czy zda...
Rozwiń
Gość
Gość (9 października 2015 o 09:50) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Takie testy przydały by się w policji bo jak popatrzymy na ich brzuchy to mam wątpliwość czy kogoś dogonią sory mają radiowozy...
Rozwiń
Gość
Gość (9 października 2015 o 09:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy Urząd Miasta ma miotły na stanie ? Rozdać im i przenieść na stanowiska sprzątaczy ulic miejskich . To też posada mająca kontakt z ludżmi .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!