czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Strażnicy pomagają mieszkańcom zalanych miejscowości

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 kwietnia 2013, 14:15

Strażnicy pomagają mieszkańcom zalanych miejscowości nad Bugiem (NOSG Chełm)
Strażnicy pomagają mieszkańcom zalanych miejscowości nad Bugiem (NOSG Chełm)

Powoli stabilizuje się sytuacja na rozlewiskach Bugu w gminach Hanna i Sławatycze. Na wodowskazie we Włodawie poziom rzeki powoli, ale systematycznie się obniża. Mieszkańcom zalanych miejscowości pomagają nie tylko strażacy, ale także m.in. strażnicy graniczni.

Inspektorzy lubelskiego sanepidu badają wodę w wodociągach na terenie gmin, gdzie wystąpiły podtopienia. Dotychczas nie stwierdzono skażenia wody i zagrożenia epidemiologicznego. – Służby sanitarne apelują do mieszkańców podtopionych terenów, aby nie korzystali do celów spożywczych z wody z przydomowych studni – informuje Kamil Smerdel, rzecznik wojewody lubelskiego.

Prewencyjnie zamknięto oczyszczalnię ścieków w gminie Hanna. Nieczystości są wywożone beczkowozami.

Mieszkańcom podtopionych miejscowości pomagają m.in. strażacy, policjanci i strażnicy graniczni. Funkcjonariusze Straży Granicznej w czasie służby monitorują sytuację w gospodarstwach zagrożonych zalaniem, szczególnie tych, które są zamieszkane przez osoby starsze oraz samotne. Funkcjonariusze pomagają przewożąc na łodziach nie tylko ludzi ale również zagrożone zwierzęta.

W czwartek strażnicy pomagali w transporcie ponad 1300 litrów mleka z przygranicznych gospodarstw. Mleko udało się bezpiecznie przewieźć dzięki specjalnej płaskodennej łodzi.

Poszukiwania zaginionego mężczyzny wstrzymane

W czwartek ok. godz. 14 wstrzymano poszukiwania mężczyzny, który w środę w gm. Sławatycze wpadł do Bugu. W poszukiwaniach brał udział policyjny śmigłowiec. Teren był też sprawdzany z łodzi.

– Poszukiwania zostały wstrzymane z powodu wysokiego stanu wody i silnego nurtu rzeki, który jest zagrożeniem dla osób poszukujących. Akcja zostanie wznowiona kiedy poziom wody obniży się – mówi Wojciech Leszuk z policji w Białej Podlaskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!