czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Strzelnica na lotnisku znów działa

Dodano: 25 czerwca 2016, 15:20
Autor: Ewelina Burda

Fundacja Guardian reaktywowała dawną garnizonową strzelnicę na terenie byłego lotniska wojskowego. Powstał też pierwszy w mieście klub strzelecki.

Strzelnica nie była używana od 2001 roku, czyli od momentu kiedy jednostka wojskowa na dobre opuściła bialskie lotnisko.

– W naszym regionie to jedyna taka strzelnica o długości 200 metrów i szerokości 40 metrów. Nawet myśliwi mają strzelnice o długości tylko 100 metrów. Jest tu duży potencjał – mówi Arkadiusz Popławski, prezes fundacji Guardian. – Nasza praca polegała głównie na uporządkowaniu terenu, bo przez te kilkanaście lat miejsce pozarastało krzakami.

Władze miasta, po zaopiniowaniu przez MSWiA, zatwierdziły już regulamin strzelnicy. – Pomożemy wyrobić pozwolenie na broń do celów sportowych lub kolekcjonerskich. Trzeba być niekaranym i zdrowym psychicznie. Większych przeciwwskazań nie ma – zachęca prezes fundacji. 

Guardian będzie zbierał środki na zakup broni dla klubowiczów-amatorów. – Chcemy aby społeczeństwo miało łatwiejszy dostęp do tego sportu. Bo coraz więcej osób chce ćwiczyć strzelanie – uważa Arkadiusz Popławski.

Oficjalne otwarcie strzelnicy zaplanowano na 10 lipca (godz. 14). Pojawią się władze miasta i przedstawiciele służb mundurowych.

Członkowstwo w klubie Guardian wiąże się z roczną opłatą 350 zł. Członkowie będą mogli za darmo korzystać ze strzelnicy. – W strukturze klubu są instruktorzy strzelectwa sportowego, trenerzy Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego i sędziowie. Każdy uzyska rzetelne instrukcje i porady – zapewniają władze fundacji. Guardian należy do Lubelskiego Związku Strzelectwa Sportowego. 

 

Czytaj więcej o: Biała Podlaska strzelnica
xyz
Darz Bór
Użytkownik niezarejestrowany
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

xyz
xyz (24 października 2016 o 03:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jednej rzeczy nie rozumiem, skoro słabo Pan strzela to jak Pan zdał egzamin i został myśliwym? To jedno drugiemu przeczy, aczkolwiek plus za to że chce Pan i inne osoby to zmienić.
Rozwiń
Darz Bór
Darz Bór (27 czerwca 2016 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Myśliwi którzy słabo strzelają szkolą się i uczą się strzelać na strzelnicy w Kobylanach. Jestem myśliwym ale słabo strzelam mam zeza i w Koylanach z innymi kolegami myśliwymi uczymy się trafiać do celu. Chciałbym nauczyć się strzelać i ustrzelić jakiegoś dzika na kiełbasy lub innego zwierza też na kiełbasy . Pozdrawiam Kolegów mysliwych " Darz Bór "
Rozwiń
Gość
Gość (26 czerwca 2016 o 13:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a będzie strzelnica do strzelania z łuków?
Rozwiń
Marek
Marek (26 czerwca 2016 o 12:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do 18:45 Nie sztuką jest zakazać w ramach "nie będzie niczego". Sztuką jest zainteresować młodzież, poprowadzić profesjonalne szkolenia, uczestniczyć w zawodach... Rzeczywiście istnieje niebezpieczeństwo, że w klubie zrzeszą się panowie w wieku średnim, którzy w żaden inny sposób nie dostaliby pozwolenia na broń. I jeżdżą na strzelnice postrzelać do tarczy... niekoniecznie swojej. Ale za to mają kupę kasy i płacą (chociaż nie zawsze) składki. A utalentowanym dzieciakom każą szukać sponsorów... Podzielam pogląd osoby z wpisu 19:07
Rozwiń
Gość
Gość (25 czerwca 2016 o 19:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobrze. Oby rozumieli na czym polega ten sport. Sprawdzimy to za rok - dwa, czy będą szkolili dzieci i młodzież, czy będą wystawiali zawodników w mistrzostwach młodzików, juniorów młodszych, czy też okażą się tylko niewiele wartym klubikiem dla panów z kryzysem wieku średniego... ;-) Czas pokaże.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!