czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Studenci nie dostali ani grosza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 kwietnia 2006, 19:44

Prawie dwa tysiące studentów z województwa lubelskiego nie otrzymało w pierwszym kwartale stypendiów „Eurostudent”. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego twierdzi, że pieniądze będą jeszcze w kwietniu.

– Mój ojciec nie żyje, a mama jest bezrobotna. Potrzebuję tych pieniędzy na pokrycie kosztów przejazdu na uczelnię oraz na zakup niezbędnych podręczników. Od stycznia nie otrzymałem ani złotówki – nie kryje rozżalenia Paweł Chmielewski, student II roku bialskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.
W województwie lubelskim pieniądze na stypendia unijne dzieli Starostwo Powiatowe w Lublinie. Otrzymuje je z ministerstwa za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego. Katarzyna Mielnik, koordynator projektu „Eurostudent” w lubelskim starostwie, tłumaczy: Urząd Marszałkowski nie otrzymał dotąd dotacji z ministerstwa za okres styczeń–marzec 2006 r. Nie przekazał ich tym samym powiatowi lubelskiemu. Kiedy otrzymamy pieniądze, natychmiast prześlemy je do wszystkich powiatów i miast realizujących projekt „Eurostudent”.
Zapytaliśmy Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, kiedy pieniądze dla studentów trafią na Lubelszczyznę. Ewa Wnukowska, zastępca dyrektora Departamentu Wdrażania Programów w MRR powiedziała nam, że minister wystąpił już do szefa resortu finansów o wypłacenie z budżetu państwa dotacji na stypendia. – Mam nadzieję, że studenci dostaną pieniądze jeszcze kwietniu – mówi Wnukowska.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!