sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Studencie, zgarnij dotację i rozkręć biznes!

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 listopada 2013, 14:31
Autor: Ewelina Burda

40 tys. zł dotacji mogą dostać studenci na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej w powiecie
40 tys. zł dotacji mogą dostać studenci na rozkręcenie własnej działalności gospodarczej w powiecie

Najbardziej przedsiębiorczy studenci mogą dostać nawet 40 tys. zł dotacji na rozkręcenie własnego biznesu.

Wystarczy wysłać formularz zgłoszeniowy, następnie przygotować innowacyjny biznesplan, z którym należy zgłosić się do Lubelskiej Fundacji Rozwoju, Bialskopodlaskiego Stowarzyszenia Rozwoju Regionalnego lub Fundacji Rozwoju Lubelszczyzny.

– Teraz trwa nabór wniosków w powiecie bialskim. Studenci, których biznesplany zostaną zaakceptowane, skorzystają z kilkudniowych bloków szkoleniowo-doradczych – informuje Sylwia Deneka z Regionalnego Ośrodka Europejskiego Funduszu Społecznego w Białej Podlaskiej.

Kreatywnych studentów bardzo chętnie wspiera również Lubelska Sieć Aniołów Biznesu. – To alternatywny sposób pozyskiwania dotacji, jeszcze nie do końca w Polsce powszechny – mówi Artur Urban z Lubelskiej Fundacji Rozwoju. – „Aniołami” są doświadczeni liderzy, ludzie biznesu, którzy w ramach obopólnych korzyści, pomagają finansowo i merytorycznie młodym przedsiębiorcom. Dzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą, a w zamian oczekują odpowiednio wysokiej stopy zwrotu –wyjaśnia.

O możliwościach dotacji na rozwój działalności gospodarczej dowiedzieli się m.in. studenci Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. – Już podczas studiów zaczynamy myśleć o karierze zawodowej, tak, aby później mieć lepszy start – mówi Monika Markowska, studentka II roku bezpieczeństwa narodowego. Z kolei Dmytro Martynenko na studia do Białej Podlaskiej przyjechał aż z Kijowa. –Wybrałem szkołę w Polsce, aby zostać tutaj i pracować. Marzę, aby założyć hotel – zdradza nam student I roku turystyki i rekreacji.

Dr Agnieszka Smarzewska, prorektor ds. studenckich PSW przyznaje, że w odpowiedzi na zapotrzebowanie młodych ludzi, uczelnia już od kilku lat kładzie nacisk nie tylko na naukę, ale również na karierę zawodową. – Na naszym terenie rynek pracy nie należy do najłatwiejszych. Dlatego np. w Biurze Karier przygotowujemy studentów do prowadzenia działalności gospodarczej. Budowanie własnej ścieżki zawodowej to obecnie najlepsze rozwiązanie – podsumowuje Smarzewska.  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!