sobota, 24 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Studia czekają na studentów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 czerwca 2007, 17:38

W bialskich uczelniach trwa rejestracja kandydatów na studia. Ale tłoku na razie
nie ma.

W Zamiejscowym Wydziale Wychowania Fizycznego AWF na większość kierunków rejestracja kończy się już w piątek. A od 3 lipca na uczelni zaczną się egzaminy ze sprawności fizycznej. Dłużej potrwa na nowo uruchomionym kierunku kosmetologii.
Z kolei w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Papieża Jana Pawła II dziesięciu stażystów czeka w punkcie rejestracyjnym oraz w nowo uruchomionym Telecentrum na kandydatów. Ruch na razie jest słaby. Tu rekrutacja na studia dzienne potrwa do 14 lipca. Zaoczni mają czas do 15 września.
- Przed dwoma tygodniami otrzymaliśmy decyzję o uruchomieniu nowego kierunku: kosmetologii. Jesteśmy pierwszą uczelnią w kraju, która wprowadziła ją na studiach stacjonarnych! Na tym kierunku wydłużymy przyjęcia aż do 1 września - mówi dr hab. Krystyna Górniak, odpowiadająca za rekrutację w AWF. I dodaje, że tylko w pierwszym tygodniu zarejestrowało się na kosmetologię ponad 30 osób. Na chętnych czeka jeszcze 50 miejsc.
AWF w bazie danych ma już ponad 1000 kandydatów. Będą walczyć o 260 miejsc na wychowaniu fizycznym, 200 na turystyce i 60 fizykoterapii (studia stacjonarne). Część z nich musi do końca tygodnia uiścić 100 złotych opłaty egzaminacyjnej. Chodzi o osoby ubiegające się o przyjęcie na kierunki studiów, gdzie przewidziano egzaminy ze sprawności fizycznej.
W PWSZ opłata wnoszona przez każdego z kandydatów wynosi 80 zł. Na razie wielu przeszkolonych stażystów godzinami czeka w pustej sali na chętnych. W lipcu spodziewają się z dokumentami nawet kilkuset osób dziennie. - W czerwcu uruchomiliśmy internetową rejestrację w naszym nowym uczelnianym Telecentrum z 30 nowymi komputerami. Mogą tam bezpłatnie skorzystać z komputera osoby niemające w domu lub w szkole dostępu do Internetu. Liczymy, że na 9 kierunkach i 21 specjalnościach przyjmiemy 2190 studentów - mówi Sylwia Koczorowska z działu promocji i rekrutacji uczelni.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!