sobota, 24 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Stukilometrowa nitka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 lipca 2002, 16:03

Leszek Kalinowski wiceprezes firmy Heat Engineering Poland:<br />
- Dużo wcześniej władze samorządowe Ter
Leszek Kalinowski wiceprezes firmy Heat Engineering Poland:
- Dużo wcześniej władze samorządowe Ter

Mocno zaawansowane są trwające od półtora roku prace projektowe związane z budową drugiego gazociągu wysokiego ciśnienia na Podlasiu. Prowadzić on będzie z Brześcia przez Terespol, Białą Podlaską do Parczewa. Jego długość wyniesie około 100 km.

Inwestorem przedsięwzięcia jest lubelska firma Heat Engineering Poland. Po wykonaniu gazociągu, zajmować się będzie dostawą gazu do trzech miast: Terespola, Białej Podlaskiej i Parczewa, a także dziewięciu ościennych gmin: Terespola, Zalesia, Białej Podlaskiej, Łomaz, Rossosza, Wisznic, Jabłonia, Milanowa i Siemienia. Przedłużeniem tej magistrali zainteresowane są władze samorządowe Włodawy i pobliskich gmin. Na początku minionego roku Heat Engineering Poland podpisała z Biurem Inżynierii Komunalnej w Lublinie umowę na wykonanie projektów sieci gazowej w poszczególnych jednostkach administracyjnych.
W końcowym stadium znajdują się dokumentacje związane z gminą Terespol oraz Milanowem, Jabłoniem, Parczewem i Siemieniem. Zaawansowanie prac projektowych w przypadku pozostałych jednostek administracyjnych sięga od 50 do 60 proc. W najbliższych dniach z parczewskim Zespołem Uzgadniania Dokumentacji zostaną ustalone już wszystkie szczegóły związane z projektowaniem gazociągu na terenie tego powiatu. Całość prac projektowych ma być zakończone we wrześniu.
Z inicjatywy burmistrza Parczewa Stanisława Mroczka odbyła się niedawno narada wójtów gmin, które objęte zostaną zasięgiem nowego gazociągu wysokiego ciśnienia. Uczestniczyli w nich także starostowie: bialski Bogusław Żądło i parczewski Adam Czarnacki. Podczas tego spotkania wiceprezes lubelskiej firmy Leszek Kalinowski przedstawił aktualny stan formalno-prawny planowanej inwestycji. Zapewnił, że inwestor ma w pełni zapewnione środki finansowe na ten cel, a także przydzieloną z Gazpromu pulę gazu w wysokości 400 milionów metrów sześciennych rocznie - stwierdza Tadeusz Burza, sekretarz gminy Parczew.
Budową gazociągu zainteresowana jest przede wszystkim Huta Szkła w Parczewie. Gdy dotrze do niej gaz ziemny, wówczas będzie mogła znacznie zwiększyć produkcję i stan swojej załogi. W grę wchodzi także przebudowa ciepłowni w Białej Podlaskiej. Węgiel zastąpiłby w niej gaz ziemny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!