niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Stypendia za amerykańskie i kanadyjskie dolary

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 listopada 2002, 17:44
Autor: (juwi)

Dziesięć tysięcy dolarów amerykańskich, siedem tysięcy kandyjskich i dwadzieścia tysięcy złotych udało się uzyskać Stowarzyszeniu Inicjatyw Wiejskich ze wsi Kobiałki Stare pod Stoczkiem Łukowskim. Za te pieniądze będą organizowane szkolenia i fundowane stypendia najzdolniejszym uczniom.

Wczoraj otworzono w Łukowie pierwszy Ośrodek Aktywności Społecznej pod egidą stowarzyszenia. Już w grudniu będą organizowane tam szkolenia dla bezrobotnych i przedsiębiorców.
Podczas otwarciu placówki wręczono stypendia 56 uczniom z powiatu łukowskiego. Dzieci będą dostawać średnio po 150 złotych, co kwartał przez cały rok.
Na otwarcie ośrodka przyjechała do Łukowa żona ambasadora Kanady w Polsce Susan Lysyshyn i attache ds. pracy ambasady Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej John Armstrong. - Ziemia łukowska jest szczególna i to sprawiło, że daliśmy pieniądze. Ludzie tu nie czekają na mannę z nieba, tylko biorą los w swoje ręce - mówi John Armstrong.
Prezes SIW Longin Kajka zapowiada, że otwarcie ośrodka w Łukowie to pierwszy krok ku stworzeniu sieci podobnych placówek w sąsiednich powiatach. Finałem ma być uruchomienie prężnego Powiatowego Funduszu Stypendialnego, który mógłby pomóc większej liczbie uczniów. - Chcemy pomagać dzieciom, które tej pomocy wymagają. Dlatego pukamy wszędzie tam, gdzie możemy i będziemy to robić dalej. Nasze wysiłki się opłacają - stwierdza Longin Kajka.
Działającemu od dwóch lat stowarzyszeniu z niewielkiej wsi udało się ufundować już prawie dwieście jednorazowych stypendiów naukowych i socjalnych dla uczniów podstawówek, gimnazjów i szkół średnich.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!