wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Stypendium od starosty bialskiego już od pierwszej klasy

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 czerwca 2013, 17:54
Autor: (IZI)

Już w pierwszej klasie szkoły średniej młodzież będzie mogła dostać stypendium starosty.

– Chcemy zachęcić do nauki w naszych szkołach. Już od września uczniowie, którzy przyjdą do nas z gimnazjów, będą otrzymywali pewne pieniądze. Uchwała w tej sprawie pojawi się na najbliższej sesji – mówi Tadeusz Łazowski, starosta powiatu bialskiego.

– Teraz stypendium dostaje siedem osób, po jednym najlepszym uczniu z każdej szkoły. Gdyby takie zasady, jakie chcemy wprowadzić, obowiązywały już w obecnym roku szkolnym, to stypendium dostawałoby ok. 140 uczniów – tłumaczy Marianna Tumiłowicz, dyrektor Wydziału Spraw Społecznych w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej.

To liczba osób, które osiągnęły w poprzednim roku szkolnym średnią ocen co najmniej 4,5. Nowe stypendium będzie można dostać właśnie przy takich wynikach na świadectwie. Oprócz tego trzeba będzie mieć co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania. Uczniowie, którzy już uczęszczają do szkół prowadzonych przez starostwo, nie mogą mieć żadnych nieusprawiedliwionych nieobecności, za to muszą wyróżniać się aktywną postawą i zaangażowaniem w życie szkoły lub klasy.

W przypadku osób, które dopiero zaczną naukę w szkole średniej, będą się liczyć wyniki ze świadectwa ukończenia gimnazjum. Aby dostać stypendium, uczniowie ci muszą także uzyskać co najmniej 140 punktów w naborze do szkoły ponadgimnazjalnej.

Stypendia mają być przyznawane także laureatom i finalistom olimpiad dotowanych przez resort edukacji. Oni otrzymają pieniądze jednorazowo we wrześniu. Pozostali będą otrzymywali stypendium przez 10 miesięcy (od września do czerwca).

Najniższe stypendium (przy średniej 4,5) będzie wynosiło 60 zł. Najwyższe (średnia co najmniej 5,1) – to już 150 zł. Laureaci olimpiad dostaną 500, a finaliści 300 zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!