wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Świadczenia mnożyły się

  Edytuj ten wpis
Dodano: 13 sierpnia 2002, 14:37

Na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat, zakaz zajmowania stanowisk kierowniczych w jednostkach rządowych i samorządowych i cztery tysiące złotych grzywny skazał sąd rejonowy w Łukowie Krystynę O. byłą kierowniczkę łukowskiego inspektoratu ZUS.

Razem z Krystyną O. oskarżono jeszcze dwie pracownice inspektoratu. Dwie kobiety oskarżone były o "przywłaszczenie mienia na szkodę Inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Łukowie”, a trzecia o sfałszowanie dokumentu. Krystynie O. i Halinie K. prokurator zarzucił, że przywłaszczyły sobie 11.718 tys. złotych. Taką kwotę udało się udowodnić. Wykryto przypadki podwójnych wypłat różnych świadczeń. Raz pieniądze wypłacano w kasie ZUS, a drugi raz za pośrednictwem poczty. Osoby, dla których rzeczywiście były one przeznaczone, otrzymywały je jednak tylko raz, za pośrednictwem poczty. Reszta pieniędzy zniknęła i do tej pory nie wiadomo, w czyjej znalazły się kieszeni.
Obie panie w sądzie nie przyznawały się do winy zrzucając ją wzajemnie na siebie. Krystyna O. była kierownikiem Inspektoratu ZUS w Łukowie, a Halina K. aprobantem i czasowo pełniła także obowiązki kasjera. Trzeciej z oskarżonych Janinie K. prokurator zarzucił sfałszowanie dokumentu, na podstawie którego jej ojciec przez kilka lat niesłusznie pobierał rentę inwalidy wojennego. Janina K. również nie przyznawała się do winy.
Krystyna O. zapłaci grzywnę w wysokości 4 tysięcy złotych, przez sześć lat nie będzie mogła pełnić funkcji kierowniczych w jednostkach samorządowych i rządowych oraz pracować w sektorze ubezpieczeń społecznych.
Druga z pracownic ZUS Halina K., zapłaci trzy tysiące grzywny, dostała rok i sześć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Przez pięć lat nie może zajmować stanowisk kierowniczych we wspomnianych instytucjach.
Janina K. dostała wyrok półtora roku w zawieszeniu na cztery lata i zakaz zatrudniania w sektorze ubezpieczeń społecznych. Będzie też musiała zapłacić grzywnę 3 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!