środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Święto w księgarni

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 maja 2002, 14:55

Prorektor UMCS prof. Krzysztof Stępnik promuje książkę w bialskiej księgarni
Prorektor UMCS prof. Krzysztof Stępnik promuje książkę w bialskiej księgarni

W Białej Podlaskiej utrwala się nowa tradycja. Promocja książek związanych z regionem lub powstałych nad Bugiem i Krzną staje się wydarzeniem kulturalnym, swoistym świętem.

Podobnie było w miniony czwartek w Księgarni Podlaskiej M. M. Światłowskich, gdzie odbyła się promocja książki "Dworki, pejzaże, konie”, opublikowanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Jest ona pokłosiem IX Konferencji Podlaskiej, a ukazała się w serii wydawniczej "Obrazy Kultury Polskiej”.
Prof. Krzysztof Stępnik, prorektor UMCS, poinformował, że wspomniana seria wydawnicza jest świadectwem kontynuacji Kongresu Kultury Polskiej 2000.
Promocja rozpoczęła się od gratulacji i życzeń dla prof. Stępnika, który jako bialczanin z pochodzenia, stara się wspierać region i miasto, wzbogacać je kulturowo. Wcześniej przygotowywał w Kodniu konferencje historycznoliterackie. Jako współorganizator IX Konferencji Podlaskiej został redaktorem książki "Dworki, pejzaże, konie”, stanowiącej pokłosie ogólnopolskiej konferencji, która przed rokiem odbyła się w Janowie Podlaskim i Romanowie (patronat medialny sprawował Dziennik Wschodni, o czym przypomniał prorektor K. Stępnik).
Wygłoszone wówczas referaty dotyczyły naukowych interpretacji nostalgicznych motywów i obrazów kultury polskiej. Zachwyt naukowców wzbudziły podlaskie pejzaże, dworki oraz konie ze stadniny w Janowie Podlaskim (w książce dokumentują to urokliwe fotografie).
- Pragnąłbym, aby seria "Obrazy kultury polskiej” była związana z Białą Podlaską - mówi profesor. Propaguje organizowanie w Janowie Podlaskim, Białej Podlaskiej i Roskoszy ogólnopolskich sympozjów i szkoleń skupiających ludzi kultury, biznesu i polityki. Zafascynowany skrzyżowaniem tradycji i kultur potrafi wzbogacać i mnożyć te wartości.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!