poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Święto w księgarni

Dodano: 11 maja 2002, 14:55

Prorektor UMCS prof. Krzysztof Stępnik promuje książkę w bialskiej księgarni
Prorektor UMCS prof. Krzysztof Stępnik promuje książkę w bialskiej księgarni

W Białej Podlaskiej utrwala się nowa tradycja. Promocja książek związanych z regionem lub powstałych nad Bugiem i Krzną staje się wydarzeniem kulturalnym, swoistym świętem.

Podobnie było w miniony czwartek w Księgarni Podlaskiej M. M. Światłowskich, gdzie odbyła się promocja książki "Dworki, pejzaże, konie”, opublikowanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Jest ona pokłosiem IX Konferencji Podlaskiej, a ukazała się w serii wydawniczej "Obrazy Kultury Polskiej”.
Prof. Krzysztof Stępnik, prorektor UMCS, poinformował, że wspomniana seria wydawnicza jest świadectwem kontynuacji Kongresu Kultury Polskiej 2000.
Promocja rozpoczęła się od gratulacji i życzeń dla prof. Stępnika, który jako bialczanin z pochodzenia, stara się wspierać region i miasto, wzbogacać je kulturowo. Wcześniej przygotowywał w Kodniu konferencje historycznoliterackie. Jako współorganizator IX Konferencji Podlaskiej został redaktorem książki "Dworki, pejzaże, konie”, stanowiącej pokłosie ogólnopolskiej konferencji, która przed rokiem odbyła się w Janowie Podlaskim i Romanowie (patronat medialny sprawował Dziennik Wschodni, o czym przypomniał prorektor K. Stępnik).
Wygłoszone wówczas referaty dotyczyły naukowych interpretacji nostalgicznych motywów i obrazów kultury polskiej. Zachwyt naukowców wzbudziły podlaskie pejzaże, dworki oraz konie ze stadniny w Janowie Podlaskim (w książce dokumentują to urokliwe fotografie).
- Pragnąłbym, aby seria "Obrazy kultury polskiej” była związana z Białą Podlaską - mówi profesor. Propaguje organizowanie w Janowie Podlaskim, Białej Podlaskiej i Roskoszy ogólnopolskich sympozjów i szkoleń skupiających ludzi kultury, biznesu i polityki. Zafascynowany skrzyżowaniem tradycji i kultur potrafi wzbogacać i mnożyć te wartości.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!