poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Sylwester pod kontrolą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 29 grudnia 2003, 16:43

Na wspólne witanie Nowego Roku pod gwiazdami schodzi się chętnie większość mieszkańców. Nad bezpieczeństwem rozbawionego tłumu czuwa tej nocy policja, straż pożarna, straż miejska i służby medyczne.

W tym roku wspólne świętowanie z pewnością odbędzie się w Radzyniu Podlaskim i Białej. W tych miastach to już tradycja. Wprawdzie co roku dochodzi do drobnych incydentów, ale nikt nie pamięta, żadnego naprawdę niebezpiecznego zajścia.
- Najlepiej jednak dmuchać na zimne, bo pomysłowość ludzi jest wielka. Dużym ułatwieniem jest dla nas koncentracja imprezy w jednym miejscu. Większym zagrożeniem są z pewnością zabawy robione na własną rękę w różnych punktach miasta, co w Radzyniu miało miejsce jeszcze parę lat temu. Teraz mamy wszystko na oku - mówi Dariusz Gomułka, komendant PSP w Radzyniu.
O bezpieczeństwo mieszkańców zadbał ROKiR, główny organizator zabawy. - Spotkaliśmy się już z przedstawicielami policji i straży pożarnej, aby omówić szczegóły zabezpieczenia sylwestrowej imprezy. Mam nadzieję, że obędzie się bez poważniejszych incydentów - mówi Maciej Tracz, z radzyńskiego ośrodka kultury.
Bialczanie jak zwykle będą świętować na Placu Wolności. Tutejsze służby są już przygotowane do obchodów sylwestrowej nocy. - Przedstawiciele policji, straży miejskiej oraz straży pożarnej dokonali podziału zadań na zebraniu, które odbyło się dzień przed wigilią - informuje Rudolf Somerlik, dyrektor gabinetu prezydenta miasta.
Z doświadczeń poprzednich lat wynika wprawdzie, że impreza będzie miała spokojny przebieg, jednak nikt się tym nie sugeruje.
- Co roku przychodzi tutaj parę tysięcy rozbawionych ludzi, na których trzeba uważać. Rozbijają sobie głowy butelkami od szampana, odpalają petardy w stronę tłumu, często bez świadomości stwarzania zagrożenia. Na to wszystko będziemy zwracać uwagę - wyjaśnia Henryk Nędziak, zastępca komendanta SM w Białej Podlaskiej.
Przyznaje, że wnoszone na plac petardy nie będą wprawdzie konfiskowane, ale stwarzający zagrożenie dla zebranych nie mogą liczyć na pobłażliwe traktowanie. - Natychmiast będą usuwani z imprezy - mówi stanowczo Henryk Nędziak. •

Miejski Sylwester

Biała Podlaska - Plac Wolności 23.00-02.00, zabawa przy muzyce zespołu AVANS
23.50-przemówienie prezydenta miasta Andrzeja Czapskiego
00.00-pokaz sztucznych ogni
Radzyń Podlaski - okolice pałacu Potockich 23.30-01.00
dyskoteka na świeżym powietrzu
pokaz sztucznych ogni
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!