poniedziałek, 1 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Sylwester pod kontrolą

Dodano: 29 grudnia 2003, 16:43

Na wspólne witanie Nowego Roku pod gwiazdami schodzi się chętnie większość mieszkańców. Nad bezpieczeństwem rozbawionego tłumu czuwa tej nocy policja, straż pożarna, straż miejska i służby medyczne.

W tym roku wspólne świętowanie z pewnością odbędzie się w Radzyniu Podlaskim i Białej. W tych miastach to już tradycja. Wprawdzie co roku dochodzi do drobnych incydentów, ale nikt nie pamięta, żadnego naprawdę niebezpiecznego zajścia.
- Najlepiej jednak dmuchać na zimne, bo pomysłowość ludzi jest wielka. Dużym ułatwieniem jest dla nas koncentracja imprezy w jednym miejscu. Większym zagrożeniem są z pewnością zabawy robione na własną rękę w różnych punktach miasta, co w Radzyniu miało miejsce jeszcze parę lat temu. Teraz mamy wszystko na oku - mówi Dariusz Gomułka, komendant PSP w Radzyniu.
O bezpieczeństwo mieszkańców zadbał ROKiR, główny organizator zabawy. - Spotkaliśmy się już z przedstawicielami policji i straży pożarnej, aby omówić szczegóły zabezpieczenia sylwestrowej imprezy. Mam nadzieję, że obędzie się bez poważniejszych incydentów - mówi Maciej Tracz, z radzyńskiego ośrodka kultury.
Bialczanie jak zwykle będą świętować na Placu Wolności. Tutejsze służby są już przygotowane do obchodów sylwestrowej nocy. - Przedstawiciele policji, straży miejskiej oraz straży pożarnej dokonali podziału zadań na zebraniu, które odbyło się dzień przed wigilią - informuje Rudolf Somerlik, dyrektor gabinetu prezydenta miasta.
Z doświadczeń poprzednich lat wynika wprawdzie, że impreza będzie miała spokojny przebieg, jednak nikt się tym nie sugeruje.
- Co roku przychodzi tutaj parę tysięcy rozbawionych ludzi, na których trzeba uważać. Rozbijają sobie głowy butelkami od szampana, odpalają petardy w stronę tłumu, często bez świadomości stwarzania zagrożenia. Na to wszystko będziemy zwracać uwagę - wyjaśnia Henryk Nędziak, zastępca komendanta SM w Białej Podlaskiej.
Przyznaje, że wnoszone na plac petardy nie będą wprawdzie konfiskowane, ale stwarzający zagrożenie dla zebranych nie mogą liczyć na pobłażliwe traktowanie. - Natychmiast będą usuwani z imprezy - mówi stanowczo Henryk Nędziak. •

Miejski Sylwester

Biała Podlaska - Plac Wolności 23.00-02.00, zabawa przy muzyce zespołu AVANS
23.50-przemówienie prezydenta miasta Andrzeja Czapskiego
00.00-pokaz sztucznych ogni
Radzyń Podlaski - okolice pałacu Potockich 23.30-01.00
dyskoteka na świeżym powietrzu
pokaz sztucznych ogni
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24