niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Szanse na umorzenie zaległości

  Edytuj ten wpis
Autor: (pim)

Aż około 500-600 osób w rejonie działania bialskiego Urzędu Skarbowego może skorzystać z umorzenia części zaległości ich firm wobec budżetu państwa m.in. z tytułu podatków, należności celnych i wobec ZUS.

Obowiązująca od początku października ustawa umożliwia skorzystanie zainteresowanym z umorzenia swoich zaległości wobec budżetu państwa, w zamian za opłatę restrukturyzacyjną.
Waldemar Miechowicz, zastępca naczelnika bialskiego US poinformował nas, że do wniosku o wszczęcie postępowania oddłużeniowego trzeba dołączyć program restrukturyzacji (dotyczy to dużych przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 50 pracowników), wykaz wierzytelności i wszystkich długów, kopie ewidencji środków trwałych. Mali przedsiębiorcy, którzy nie mają zaległości wobec budżetu państwa mogą zaliczyć nieściągalne należności do kosztów uzyskania przychodów.
Obecnie na terenie właściwości bialskiej Izby Celnej istnieje 18 zadłużonych podmiotów gospodarczych, które ewentualnie mogą ubiegać się o umorzenie należności celnych. Izba podjęła inicjatywę zorganizowania wspólnie z izbami gospodarczymi, spotkań z przedsiębiorcami zainteresowanymi restrukturyzacją. Umorzeniu podlegają długi, które powstały do 30 czerwca 2002roku. Urzędy mają 45 dni na rozpatrzenie wniosku i wydanie decyzji o warunkach restrukturyzacji.
Barbara Korwin, rzecznik IC poinformowała, że wnioski dotyczące umorzenia należności celnych należy składać do naczelników urzędów celnych.

Informacje o umorzeniach

Można uzyskać w Urzędzie Skarbowym w Białej Podlaskiej w pok. 26 (I piętro) lub pod numerami tel. 343-91-03 i 343-39-84. Natomiast w sprawie należności celnych przedsiębiorcy mogą kontaktować się z Bożeną Kościuczuk (kierownik referatu egzekucyjnego IC) pod numerem tel. 344-98-07
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!