środa, 21 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Szlaban dla Nocnych Wilków. Ministerstwo nie zgadza się na ich wjazd do Polski

Dodano: 29 kwietnia 2016, 17:21
Autor: Ewelina Burda

Rok temu przed przejściem granicznym w Terespolu członkowie  Międzynarodowych Motocyklowych Rajdów Katyńskich chcieli przywitać motocyklistów z klubu Nocne Wilki/ fot.E.Burda
Rok temu przed przejściem granicznym w Terespolu członkowie Międzynarodowych Motocyklowych Rajdów Katyńskich chcieli przywitać motocyklistów z klubu Nocne Wilki/ fot.E.Burda

Ministerstwo Spraw Zagranicznych odmawia Nocnym Wilkom wjazdu do Polski.

Już rok temu rosyjscy motocykliści z tego proputinowskiego  klubu nie zostali wpuszczeni do Polski na granicy w Terespolu. Członkowie klubu brali m.in. udział w aneksji Krymu i wojnie w Donbasie.

 - Ministerstwo Spraw Zagranicznych przekazało 28 kwietnia br. Ambasadzie Federacji Rosyjskiej notę dyplomatyczną z informacją o braku zgody kompetentnych władz RP na wjazd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestników grupy „Motocykliści Rosyjscy”. Podstawą do podjęcia decyzji odmownej było zapewnienie ochrony porządku publicznego – podało w piątek biuro prasowe MSZ.

Poza tym, resort „nie akceptuje nieuprawnionych działań strony rosyjskiej, prowadzonych na płaszczyźnie relacji bilateralnych oraz na forum międzynarodowym. Działania te są podejmowane w ramach kampanii dezinformacyjnej w odniesieniu do realizacji przez stronę polską zobowiązań wynikających z Umowy między Rządem RP a Rządem FR o grobach i miejscach pamięci ofiar wojen i represji z 22 lutego 1994 r., która jest ukierunkowana na dyskredytację polityki rządu Rzeczypospolitej Polskiej wobec Federacji Rosyjskiej”.

Grupa kilkudziesięciu motocyklistów już wyruszyła w drogę z Moskwy do Berlina.  Rajd "Droga Zwycięstwa" to dla nich sposób na oddanie  hołdu żołnierzom, którzy odnieśli zwycięstwo nad hitlerowskimi Niemcami. W tym roku planowali przekroczyć granicę w Terespolu 1 maja, a później udać się m.in. do Warszawy, Wrocławia i Oświęcimia, aby odwiedzić cmentarze żołnierzy radzieckich oraz były niemiecki obóz koncentracyjny  Auschwitz.

Przypomnijmy, że rok temu na Rosjan przed przejściem granicznym w Terespolu czekali polscy motocykliści, m.in. członkowie  Międzynarodowych Motocyklowych Rajdów Katyńskich.  W rosyjskich mediach, Nocne Wilki podają,  że  jeśli w tym roku również straż graniczna odmówi im wjazdu do Polski, to podobnie jak rok temu,  do Berlina przedostaną się inna trasą.

Czytaj więcej o: Terespol Nocne Wilki
Gość
olo
Gość
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (30 kwietnia 2016 o 22:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie trzeba zabraniać, wystarczy zgodzić się po 9.-tym maja.
Rozwiń
olo
olo (30 kwietnia 2016 o 14:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jacy Wy ludzie jesteście prości wieje od was taka nienawiścią jak od PiS ale jeszcze będziecie przez nich plakac
Rozwiń
Gość
Gość (30 kwietnia 2016 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Niech sobie jadą wzdłuż gazociągu Nord Stream
Rozwiń
Gość
Gość (30 kwietnia 2016 o 09:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Naszych jadących do Rosji, też powinni zawracać z powodu braku zapewnienia ochrony.
Rozwiń
karol
karol (30 kwietnia 2016 o 09:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

potem dziwimy się, że Polska za rosyjski gaz płaci najwięcej

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!