czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

"Szpital bez bólu" w Parczewie

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 czerwca 2009, 19:32

Parczewski szpital jest drugim ośrodkiem w naszym regionie, który przystąpił do programu "Szpital bez bólu". Będzie się ubiegać o specjalny certyfikat dotyczący wprowadzenia najwyższych standardów leczenia i monitorowania bólu pooperacyjnego.

- Monitorowanie bólu i jego leczenie jest bardzo istotne na oddziałach zabiegowych - mówi dr Janusz Hordejuk, dyrektor ZPZOZ w Parczewie. - Dlatego właśnie zgłosiliśmy się do programu.

Certyfikat wydaje Polskie Towarzystwo Badania Bólu. Może go uzyskać każdy szpital lub pojedyncze oddziały. Jednak muszą one spełnić określone warunki i wymagania. Jednym z nich jest m.in. obowiązek regularnego pomiaru bólu u pacjentów po operacji, a także informowanie ich przed zabiegiem, jakiego bólu mogą się spodziewać po operacji i w jaki sposób będzie on uśmierzany. Konieczny jest także monitoring natężenia bólu.

- Ponadto, cały personel zajmujący się pacjentami w okresie okołooperacyjnym, czyli anestezjolodzy, lekarze różnych specjalności oraz pielęgniarki, muszą ukończyć szkolenie z zakresu uśmierzania bólu pooperacyjnego - dodaje dyrektor.

W szpitalu tłumaczą, że dzisiaj to pacjent zgłasza lekarzowi czy pielęgniarce, że go boli i dopiero wówczas rozpoczyna się działanie ze strony personelu. Aby uzyskać certyfikat, lekarze będą sami sprawdzać, co się dzieje z pacjentem, notując wszelkie spostrzeżenia w specjalnej karcie.

Szpital ma teraz trzy miesiące na wprowadzenie wszelkich standardów wymaganych do zyskania certyfikatu. Po tym czasie placówkę odwiedzi audytor, który skontroluje, czy wszystko zostało wprowadzone jak należy. - Wtedy możemy uzyskać certyfikat - mówi Hordejuk. - Nie chcieliśmy popełnić falstartu, dlatego dopiero teraz zgłosiliśmy się do udziału w programie. Sam certyfikat jest przyznawany na trzy lata.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!