sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Szpital: "Potrzebna nam nowa krew". Zwolniona kierownik poszła do sądu

Dodano: 3 maja 2017, 21:04
Autor: Ewelina Burda

Ewa Stolarczyk to wdowa po wieloletnim dyrektorze tego szpitala, Ireneuszu Stolarczyku, który w 2014 roku zmarł na raka. Rok później miejscy  decydenci odsłaniali pamiątkową tablicę na budynku szpitala
Ewa Stolarczyk to wdowa po wieloletnim dyrektorze tego szpitala, Ireneuszu Stolarczyku, który w 2014 roku zmarł na raka. Rok później miejscy decydenci odsłaniali pamiątkową tablicę na budynku szpitala (fot. Archiwum)

Dotychczasowa kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej w szpitalu powiatowym w Międzyrzecu Podlaskim dostała wypowiedzenie z pracy. Mówi, że to dla niej wielkie zaskoczenie i sprawę skierowała do sądu. Rozprawa w tym miesiącu. Kierownictwo szpitala broni się restrukturyzacją.

24 lutego Ewa Stolarczyk dostała wypowiedzenie z pracy. Kierowała kilkunastoosobową załogą Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej.

– Nie spodziewałam się tego. Szokiem jest dla mnie forma. I to po tylu latach pracy. Uzasadnieniem ma być likwidacja stanowiska pracy – mówi wdowa po wieloletnim dyrektorze.

Ale jej zdaniem, w momencie gdy dostała wypowiedzenie, zmian w strukturze placówki jeszcze nie było.

– Statut szpitala został zmieniony później, uchwałą rady powiatu 30 marca – zwraca uwagę. – Nie jest tajemnicą, że mój mąż był dyrektorem, to nie oznacza że byłam faworyzowana. Nigdy wcześniej nie było do mnie żadnych uwag i zarzutów. Dlatego uważam, że postąpiono nieelegancko – tłumaczy. – Wcześniejsze ustalenia były inne, jesienią miałam odejść – dodaje Stolarczyk. – Poza tym nie było żadnej rozmowy o reorganizacji.

A tymczasem właśnie restrukturyzacją tłumaczą władze szpitala całą sytuację. – Następują zmiany i trzeba dostosować placówkę do obecnych warunków finansowania. Dział diagnostyki będzie większy, będzie miał pod sobą m.in. dział diagnostyki obrazowej i endoskopowej – zaznacza Wiesław Zaniewicz, dyrektor szpitala. – Trzy razy próbowałem z panią Stolarczyk rozmawiać o rozstaniu za porozumieniem stron. Bo od 7 lat pani Stolarczyk pobiera emeryturę. A potrzeba nam nowej krwi, mamy nową rzeczywistość i musimy się rozwijać – podkreśla Zaniewicz.

– Teraz działem kieruje zastępca, a przygotowywany jest konkurs, bo dokonaliśmy zmian w statucie szpitala. W tym miesiącu konkurs powinien być ogłoszony. Każdy może wziąć udział – zapewnia dyrektor.

– Gdy coś się reorganizuje, to wydawało mi się, że kapitan schodzi ostatni ze statku. A nawet załodze nie byłam w stanie nic powiedzieć. Tyle tylko, że odchodzę – przyznaje Stolarczyk.

Była kierownik odwołała się do sądu pracy. – Uważam, że moje zwolnienie było niezasadne. To sąd rozstrzygnie czy przywróci mnie do pracy – dodaje.

W maju ma się odbyć pierwsza rozprawa.

Ewa Stolarczyk to wdowa po wieloletnim dyrektorze tego szpitala, Ireneuszu Stolarczyku, który zmarł w 2014. Rok później miejscy decydenci odsłaniali pamiątkową tablicę na budynku szpitala. A rada miasta przyznała dyrektorowi pośmiertnie tytuł Honorowego Obywatela Międzyrzeca Podlaskiego.

Zastępcą, który obecnie kieruje działem diagnostyki jest Renata Kazimierska, prywatnie żona wójta Drelowa.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 maja 2017 o 15:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tyle żarło, aż padło...
Rozwiń
Gość
Gość (5 maja 2017 o 12:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To mocny ten Kazimierski, ale sie specjalnie nie popisał bo zrobił PO pracownice z 20 letnim stażem ktora z reszta była zastępca przez 10 lat. Wielka poszkodowana Stolarczykowa która razem z emeryturą kosiła co miesiąc 10 klocków Hahaha dajce mi taką odprawę i emeryturę a odchodzę z pracy jeszcze dzisiaj
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2017 o 23:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
to dlatego mąż załatwił Renacie stanowisko kierownicze na dzień rocznicy ślubu
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2017 o 12:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Renata Kazimierska to fajna dziunia :-)
Rozwiń
Gość
Gość (4 maja 2017 o 10:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pobiera 7 lat emeryturę i jednocześnie pracuje na etacie. Widocznie emerytura jest za niska.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!