czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Szpital powoli wychodzi na prostą

  Edytuj ten wpis
Dodano: 20 stycznia 2002, 20:08

Łukowski Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej zaczął nowy rok z niewielką stratą, ale dyrekcja już nie planuje żadnych zwolnień. Szpital czeka też na kolejne remonty.

- Wysokość naszych strat trudno jest określić, bo Lubelska Regionalna Kasa Chorych ma wobec nas jeszcze nieuregulowane zobowiązania z ubiegłego roku. Długi wobec nas mają też pojedynczy pacjenci, ale wiemy, że w tym przypadku ściągnięcie zobowiązań będzie trudniejsze - mówi Dziennikowi dyrektor szpitala Jerzy Kamiński.
Dziura budżetowa, jaka dotknęła całą polską gospodarkę nie ominęła też szpitala powiatowego w Łukowie. - Spowodowała, że nie dostaliśmy należnego 1,5 miliona złotych z kontraktu wojewódzkiego. Te pieniądze miały być przeznaczone na restrukturyzację i odprawy dla zwolnionych pracowników - dodaje J.Kamiński. Pieniądze na konto szpitala nie trafiły, ale odprawy dla prawie dwustu pracowników firma wypłaciła oraz poniosła koszty restrukturyzacji.
Zdaniem dyrektora kontrakt, jaki SPZOZ podpisał na rok 2002 jest na tym samym poziomie, co w roku ubiegłym, to nie oznacza jednak, że firma nie poniesie większych strat, niż w ubiegłym roku. Przyniesie je wzrost inflacji, kosztów energii elektrycznej, gazu, wody i leków.
Mimo problemów dyrekcja szpitala chce dalej restrukturyzować zakład. Po udanym wyłączeniu pralni, oddzielną firmą świadczącą usługi dla szpitala ma być kuchnia i firma sprzątająca. W tym roku mają również zacząć się kolejne remonty: oddziału dziecięcego, izby przyjęć i poradni rejonowej przy alejach Kościuszki.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!