niedziela, 25 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Szpital w Łukowie z nowym dyrektorem

Dodano: 3 stycznia 2016, 12:36
Autor: eb

Od 1 stycznia szpitalem w Łukowie kieruje Władysław Kobielski (fot. archiwum)
Od 1 stycznia szpitalem w Łukowie kieruje Władysław Kobielski (fot. archiwum)

Władysław Kobielski nowym dyrektorem szpitala w Łukowie.

Zarząd powiatu łukowskiego, organ prowadzący placówkę, podpisał z nim umowę na 6 lat. Nowy dyrektor został wyłoniony w drodze konkursu. Przeprowadziła go komisja powołana przez radę powiatu łukowskiego. Szpitalem św. Tadeusza kieruje od 1 stycznia.

O fotel ubiegało się pięciu kandydatów. Przypomnijmy, że wakat na stanowisku dyrektora łukowskiego  szpitala był od 31 sierpnia. Zarząd powiatu wypowiedział umowę ówczesnemu szefowi Grzegorzowi Gomole niedługo po tzw. aferze z małą Zosią. W uzasadnieniu zarzucono m.in. „brak należytej opieki i zaniedbania personelu pielęgniarskiego na oddziale dziecięcym”, które „naraziły na szwank dobre imię szpitala i powiatu”. Obowiązki dyrektora powierzono wtedy tymczasowo zastępcy ds. lecznictwa Mariuszowi Furlepie.

Władysław Kobielski jest lekarzem. Kilka lat temu był  zastępcą  dyrektora ds. leczniczych szpitala w Łukowie. 

Przed nowym dyrektorem spore wyzwanie. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia do końca 2017 roku placówka ma być rozbudowana i zmodernizowana. Kobielski zapewnia że szpital temu podoła.

– Po pierwsze rozbudowa. Po drugie rozwój usług medycznych. Po trzecie rachunek ekonomiczny – mówi lokalnym mediom nowy dyrektor.  Do tego, jeszcze współpraca szpitala z zarządem powiatu oraz racjonalizacja wydatków.

Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (19 stycznia 2016 o 17:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeżeli masz dość: - marnować cały dzień na wizytę u lekarza – zamiast umawiać się na określona godzinę - czekać kilka (czasem kilkanaście!) miesięcy na wizytę u lekarza specjalisty – zamiast otrzymać dostęp w ciągu kilku dni - prosić o skierowanie na badania lekarskie, na które i tak czekasz kilka miesięcy (czasem nawet lat!) - dowiadywać się o chorobach gdy są one w fazie zaawansowanej - zamiast profilaktycznie się badać. lub - płacić za każdą wizytę i każde badanie od stu do kilkuset złotych lekarz-na-abonament.pl
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!