sobota, 20 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Szukanie winowajców

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 listopada 2002, 16:39

Zdrada towarzyszyła startowi parczewskiej koalicji powiatowej. Tak twierdzi miejscowy SLD. Tuż przed sesją radni PPS i PP "Wspólny Dom” pozyskali kolegów z PSL i zerwali porozumienie z sojuszem

Umowa pomiędzy członkami Rady Powiatu z SLD, Powiatowego Porozumienia Samorządowego oraz Porozumienia Prawicy "Wspólny Dom” ustalała, że SLD miał uzyskać stanowiska starosty i członka zarządu oraz wiceprzewodniczącego rady. Przewodniczącego dano PPS. Po zerwaniu porozumienia posiadające 4 mandaty PPS zwane dawniej "partią wójtów” potrafiło doprowadzić do skutecznego przejęcia pełni władzy w powiecie.
Winą za rozpad koalicji obarczono SLD. W oświadczeniu czytamy: "Radni PPS i PP WD są zaskoczeni kolejnym stanowiskiem władz SLD przekazanym przez Krzysztofa Budzika, że drugą osobą spoza rady, która ma wejść w skład Zarządu Powiatu jako urzędujący członek będzie pan K. Budzik. To złamanie i nie uszanowanie przez władze SLD dotychczasowych wspólnych uzgodnień”.
Krzysztof Budzik, szef parczewskiego SLD nie zgadza się z tym. Twierdzi, że nie powinny być podważane wcześniejsze ustalenia.
- Obwinianie SLD za brak jednomyślności co do obsady stanowisk jest zwykłym kłamstwem i oszczerstwem. Kandydatury wystawione przez nas miały być ostatecznie zaakceptowane przez radnych tworzących koalicję. Kiedy Adam Czarnacki poinformował, że powodem zerwania koalicji jest moja kandydatura, odpowiedziałem, że w zaistniałej sytuacji rezygnuję z kandydowania. Czujemy się podle, że zostaliśmy w tak perfidny sposób oszukani, ale nie mamy moralnego kaca, że za cenę władzy można tak nisko upaść. Niestety, zawiedliśmy nadzieje naszych wyborców na rozmontowanie układów rodzinno-koleżeńskich - stwierdza Krzysztof Budzik.
Ponownie wybrany starosta Adam Czarnacki podkreśla, że radni nie mogli się zgodzić, aby przeznaczyć rocznie dodatkowo prawie 50 tys. zł na opłacenie urzędującego członka zarządu. Starosta zaznacza, że radni (w tym z SLD) jednomyślnie wybrali jego oraz wicestarostę Kazimierza Kaznowskiego (PSL).
Nastąpiło to na drugiej sesji zwołanej tego samego dnia w miniony poniedziałek. Na inauguracyjnej przewodniczącym Rady Powiatu został Stanisław Dawidek (PPS), a jego zastępcami Waldemar Wezgraj (Wyborcza Inicjatywa Społeczna) i Ryszard Franciszek Trubaj (PSL). Z mandatu radnego zrezygnował Stanisław Mroczek (parczewski burmistrz). Na jego miejsce wszedł do rady Stanisław Bartnicki (PPS), który na drugim posiedzeniu wymienił rezygnującego z przewodniczenia radzie S. Dawidka. •

Układ sił w samorządzie

W Radzie Powiatu Parczewskiego jest 15 radnych:
po czterech mają - Powiatowe Porozumienie Samorządowe i SLD. Trzech PSL, dwóch Porozumienie Prawicy Wspólny Dom oraz po jednym Samoobrona RP i Wyborcza Inicjatywa Społeczna.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!