Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Biała Podlaska

9 listopada 2016 r.
10:49

Tak będzie wyglądał pomnik Marii i Lecha Kaczyńskich. Jest projekt

Autor: Zdjęcie autora Ewelina Burda
683 102 A A
Tak będzie wyglądał pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich w Białej Podlaskiej (fot. materiał komitetu)
Tak będzie wyglądał pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich w Białej Podlaskiej (fot. materiał komitetu)

Wiadomo już jak będzie wyglądał pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich który stanie w Białej Podlaskiej w maju przyszłego roku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Odlany z brązu pomnik odwzorowuje zdjęcie spacerującej i uśmiechniętej pary prezydenckiej. Wykonał go Stanisław Milewski, artysta rzeźbiarz, autor m.in. znajdujących się w Gdańsku pomników legendy „Solidarności” Anny Walentynowicz oraz ojca świętego Jana Pawła II rozmawiającego z Ronaldem Reaganem. Monument nie będzie na cokole, tylko na chodniku i stanie na skwerze przy pl. Wojska Polskiego.

Chociaż odlew był już gotowy w październiku, to pomnik nie zostanie odsłonięty tak jak wcześniej zapowiadano 11 listopada, tylko 2 maja.

– W związku z tym, że rewitalizacja skweru przesuwa się w czasie, odsłonięcie pomnika nastąpi 2 maja przyszłego roku, w Dzień Flagi. Wtedy będzie już odpowiednia sceneria, będą nasadzania tulipanów Marii Kaczyńskiej – tłumaczył nam kilka tygodni temu Kamil Paszkowski, pełnomocnik Społecznego Komitetu Budowy Pomnika i miejski radny PiS.

Komitet zawiązał się w kwietniu tego roku, a w jego skład weszli m.in. ks. dziekan Marian Daniluk, ks. dziekan Andrzej Biernat, br. Tomasz Wroński, ojciec gwardian klasztoru kapucynów, radni miejscy i powiatowi, posłowie oraz senator Grzegorz Bierecki. Na pomnik potrzeba ok. 150 tys. zł. Do tej pory komitetowi udało sie zebrać połowę środków.

– Liczy się każda złotówka. Dla darczyńców, którzy hojnie wspomogą budowę pomnika, przygotowaliśmy specjalne pakiety polegające na wmurowaniu trwałych, pamiątkowych tabliczek w okolicach pomnika – podkreśla Paszkowski.

Wpłat można dokonywać na konto Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Lecha i Marii Kaczyńskich, ul. Francuska 136, 21-500 Biała Podlaska, numer: 64 7999 9995 0652 1379 9504 0001.

Natomiast jeszcze w tym roku rozpocznie się rewitalizacja skweru przy placu Wojska Polskiego. Powstaną tu alejki szutrowe, ciąg pieszo-jezdny, wycięte zostaną niektóre drzewa, pojawiają sie nowe nasadzenia. Skwer zyska też nowe oświetlenie.

Komentarze 102

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 13:33
O ja pierd.... ,porażka
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 23:56
Prawie jak pomniki Stalina
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 14:38
Kamil Paszkowski, jest nie tylko radnym PiS. Pracuje również w firmie Apella S.A. jako 'specjalista ds. projektów wydawniczych', miesięcznie zarabia około 4000zł. Natomiast Apella S.A. jest własnością SKOK-ów, których to prezesem był senator PiS Grzegorz Bierecki. Skoro brakuje im 75k to niech może 'senator' się dołoży!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 22:42
I znowu my za to zapłacimy,kiedy to się kur..a skończywszy?
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 21:16
Mao ce tu ng.
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 10:25
Ale kicz!!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 10:25
Ale kicz!!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 00:11
Zenada,pomnik,miejsce na Wawelu-film ,????co dalej????Moze nazwa miasto ich nazwiskiem??Albo nie wiem beda w ksiazkach historii???Moze pita mode zbudujcie??A czym sobie zasluzyl ten Kaczynski z malzonka???Co on zrobil dla Polski???Wescie sie opamietajcie ludzie,nie Ci ludzie ,nie te zasluzone miejsca ....to jest absurd
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 14:52
Niech sfinansują nekrohieny typu gosiewska,błasikowa,wasermanowa,prezio,maciarewicz itp.
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 o 19:07
i co jeszcze? cycki jadwigi K. tez beda miały pomnik????????????? W
Avatar
Gość / 8 maja 2017 o 13:33
O ja pierd.... ,porażka
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 23:56
Prawie jak pomniki Stalina
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 14:38
Kamil Paszkowski, jest nie tylko radnym PiS. Pracuje również w firmie Apella S.A. jako 'specjalista ds. projektów wydawniczych', miesięcznie zarabia około 4000zł. Natomiast Apella S.A. jest własnością SKOK-ów, których to prezesem był senator PiS Grzegorz Bierecki. Skoro brakuje im 75k to niech może 'senator' się dołoży!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 22:42
I znowu my za to zapłacimy,kiedy to się kur..a skończywszy?
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 21:16
Mao ce tu ng.
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 10:25
Ale kicz!!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 10:25
Ale kicz!!!
Avatar
Gość / 15 listopada 2016 o 00:11
Zenada,pomnik,miejsce na Wawelu-film ,????co dalej????Moze nazwa miasto ich nazwiskiem??Albo nie wiem beda w ksiazkach historii???Moze pita mode zbudujcie??A czym sobie zasluzyl ten Kaczynski z malzonka???Co on zrobil dla Polski???Wescie sie opamietajcie ludzie,nie Ci ludzie ,nie te zasluzone miejsca ....to jest absurd
Avatar
Gość / 14 listopada 2016 o 14:52
Niech sfinansują nekrohieny typu gosiewska,błasikowa,wasermanowa,prezio,maciarewicz itp.
Avatar
Gość / 13 listopada 2016 o 19:07
i co jeszcze? cycki jadwigi K. tez beda miały pomnik????????????? W
Zobacz wszystkie komentarze 102

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 21 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 30 2

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 64 12

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 32 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 49 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 45 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 411 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!