czwartek, 22 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

"Tęczowy Piątek" w szkołach. Radny z PiS ostrzega

Dodano: 1 listopada 2016, 09:44
Autor: Ewelina Burda

Sławomir Potocki radny z PiS na ostatniej sesji rady zwrócił uwagę na akcję KPH "Tęczowy Piątek". Apelował do władz miasta o monitorowanie tej sprawy, fot. mat. KPH
Sławomir Potocki radny z PiS na ostatniej sesji rady zwrócił uwagę na akcję KPH "Tęczowy Piątek". Apelował do władz miasta o monitorowanie tej sprawy, fot. mat. KPH

- Boję się że moje dziecko usłyszy w szkole że homoseksualizm to naturalność - mówi zaniepokojony akcją "Tęczowy Piątek" Sławomir Potocki, radny z PiS. W inicjatywę Kampanii Przeciw Homofobii zaangażowało się 75 szkół z całej Polski, ale w Białej Podlaskiej placówki z tego nie skorzystały.

Mimo to, na ostatniej sesji radny Sławomir Potocki apelował do władz miasta o monitorowanie tej sprawy.

- Kampania Przeciw Homofobii, organizacja która działa na rzecz osób homoseksualnych, biseksualnych i transpłciowych wezwała nauczycieli szkół do organizacji Tęczowym Piątków. Na korytarzach i w salach lekcyjnych nauczyciele mają rozwieszać plakaty głoszące idee LGTB. A uczniowie mają mieć przypięte specjalne znaczki - mówi radny z PiS. - Wszystko w atmosferze powszechnej tolerancji i wpajania młodzieży że należy przyjmować postawę pełnej otwartości. Jako rodzic jestem taką postawą przerażony- podkreśla. -  Kampania Przeciw Homofobii promuje destrukcję rodziny, małżeństwa. Boję się że moje dziecko usłyszy w szkole że homoseksualizm to naturalność. Nawet profesorowie psychologii twierdzą, że zaburzenia seksualne to domena dla lekarzy i ekspertów, a nie dzieci i młodzieży- stwierdza Potocki.

Przyjazna szkoła

Tymczasem, Kampania Przeciw Homofobii podkreśla, że jedynie zachęcała szkoły "na zasadzie dobrowolności" do przyłączenia się do "Tęczowego Piątku", który po raz pierwszy odbył się 28 października.

- Chcieliśmy, by nauczyciele i nauczycielki pokazali, że zależy im na dobrostanie każdego ucznia i każdej uczennicy w ich „drugim domu” jakim jest szkoła. Szkoły bądź nauczyciele i nauczycielki, które się zgłosiły  dostały od nas pakiet materiałów - mówi Vyacheslav Melnyk z KPH.

Były to m.in. plakaty z tekstem „Jestem przyjaznym nauczycielem“, „Jestem przyjazną nauczycielką“ oraz „Nasza szkoła jest przyjazna wszystkim uczniom i uczennicom“ , broszury  „Ramię w ramię po równość: Jak być sojusznikiem i sojuszniczką osób LGBT“ czy przypinki Znaku Sojuszniczego.

 - Przebieg akcji zależał tylko i wyłącznie od szkół. Bowiem nikt nie wie lepiej czego potrzebuje szkoła niż jej grono nauczycielskie, dyrekcja, młodzież bądź zaangażowani rodzice. W praktyce, niektóre szkoły wywieszały plakaty w przestrzeni wspólnej, czy w konkretnych salach, niektórzy nauczycieli ubierali przypinkę, w niektórych przypadkach temat dyskryminacji i uprzedzeń był poruszany na zajęciach lub godzinach wychowawczych - przyznaje Melnyk i dodaje, że "zakaz dyskryminacji zapisany jest wprost w Konstytucji RP i powinien być przez szkołę jako placówkę publiczną przestrzegany".  - Od 2015 roku  w wyniku rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej przeciwdziałanie wykluczeniu, uwrażliwianie uczniów  na dyskryminację oraz prowadzenie działań antydyskryminacyjnych stało się wymogiem, z którego szkoły muszą się sprawozdawać- zaznacza przedstawiciel KPH.

 

mat. KPH
mat. KPH

- Prosiłbym wydział edukacji o monitorowanie tej sprawy. Bo konstytucja chroni prawo rodziców do wychowania według własnego światopoglądu - uważa z kolei radny z Białej Podlaskiej.

Jako odpowiedź na "Tęczowy Piątek" zaproponował przystąpienie do programu "Szkoła przyjazna rodzinie".- Projekt zapoczątkował magistrat wołomiński. Może warto aby na początku roku gdy rodzice w szkołach podpisując różne rzeczy, podpisali również taki zapis, że nie życzą sobie, aby dzieci były bombardowane treściami tego typu - zauważył Potocki.  

Prezydent przeciw

Ale póki co w Białej Podlaskiej żadna szkoła nie przyłączyła się do Tęczowego Piątku. - Nie wiedziałem o inicjatywie Kampanii Przeciw Homofobii. Dobrze, że nad tym czuwacie - zwrócił się do radnego prezydent Dariusz Stefaniuk. - Nie wyobrażam sobie, aby w jakiejkolwiek publicznej szkole w Białej miała miejsce taka sytuacja. Żaden dyrektor nie zgłaszał się do mnie, że takie działania chciał przeprowadzać. My jako rodzice mamy w większości przekonania konserwatywne i nie wydaje mi się abyśmy musieli pisać jakieś deklaracje - stwierdził jeszcze Stefaniuk.

Jego zdaniem "Tęczowy Piątek" nie będzie miał społecznego odbioru, a tylko zrobi reklamę stowarzyszeniu.

Akcję zorganizowało 75 szkół z całej Polski, w tym dwie z województwa lubelskiego. - Nie czuję się upoważniony podawać informacje o konkretnych placówkach. Przy wypełnieniu formularza zgłoszeniowego nie było pola do zaznaczenia zezwalającego nam do podawania tych informacji dalej - tłumaczy na koniec Vyacheslav Melnyk z KPH.

Czytaj więcej o: edukacja Tęczowy Piątek
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(27) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 listopada 2016 o 10:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak widać ,,religia'' gender zrazu nieśmiało, ale coraz bardziej uparcie zaczyna w Polsce wchodzić w obszar kształtowania umysłów z wyrachowaniem zaczynając od podstawówek. Jednocześnie niepokojącym jest, że ,,wyznawców religii gender'' coraz odważniej marketingowo i propagandowo wspierają polskojęzyczne media. Dowodem, który ten fakt potwierdza była informacja opublikowana w mediach lokalnych po stosunkowo niedawnych wyborach samorządowych na temat najkrótszego i najbardziej ,,urzekającego'' treścią, expose wygłoszonego przez jednego z nowych prezydentów miasta. Właściwe terytorialnie lokalne media nie wahały się napisać, że nowy prezydent w pierwszym zdaniu podziękował wyborcom, a swoje expose podobno zakończył drugim zdaniem o treści: ..a teraz mieszkańcy Słupska, szykujcie d....ska....
Rozwiń
Gość
Gość (1 listopada 2016 o 22:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To już bezczelność pchać się do szkół i demoralizować dzieci i młodzież. W żadnym wypadku na to nie pozwólmy. Jeśli się o tym dowiem, złożę doniesienie o popełnieniu przestępstwa.
Rozwiń
Gość
Gość (1 listopada 2016 o 20:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Oskarżanie Polaków o homofobię jest celowym zabiegiem propagandowym i marketingowym, który bardzo łatwo trafia do homo sovieticus - ludzi ufnych, prostolinijnych i bezrefleksyjnych. Smutne jest to, że nawet wielu wykształconych nie używa rozumu do refleksji nad machiną manipulacji lewackich bojowników.
Rozwiń
Greg
Greg (1 listopada 2016 o 19:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może radny się boi, że przyjdzie jakiś gej i się rozochoci.
Rozwiń
u ha ha
u ha ha (1 listopada 2016 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
...to już nie tylko roboli i protystutki się z UPAiny importuje ale i lewackich tęczowych ludków ? O tempora o mores.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (27)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!