niedziela, 28 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Teresa Oleszczuk

Dodano: 22 maja 2002, 15:46
Autor: (KK)

Ponad 20 lat jest dyrektorem Parczewskiego Domu Kultury.

Na to stanowisko powołana została 1 kwietnia 1982 roku. - Najbardziej mile wspominam marzec 2000 roku, gdy siedzibą Parczewskiego Domu Kultury stał się budynek przy ul. Bema, wcześniej zajmowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną - stwierdza T. Oleszczuk
Pani Teresa pochodzi z Kraśnika. Jest absolwentką Studium Nauczycielskiego w Lublinie. Po jego ukończeniu, podjęła pracę w Szkole Podstawowej w Salominie koło Gościeradowa (pow. kraśnicki), będąc przez 3 lata nauczycielką języka polskiego. W 1968 r. przeniosła się do Parczewa, zostając instruktorem kulturalno-oświatowym PDK. Zaocznie ukończyła Wydział Pedagogiczny UMCS, uzyskując tytuł magistra pedagogiki kulturalno-oświatowej. Za pracę zawodową i społeczną uhonorowana została odznakami Zasłużony Działacz Kultury i Zasłużony dla Województwa Bialskopodlaskiego, Złotym Krzyżem Zasługi.
- Ostatnio najwięcej problemów mamy z pieniędzmi na naszą działalność, tym bardziej, że dotacje na ten cel z Urzędu Miejskiego są coraz mniejsze. Na przykład w minionym roku otrzymaliśmy 210 tys. zł, a w tym dostaliśmy o 26 tys. zł mniej. Obecnie w naszej placówce zatrudnionych jest 6 osób, w tym jedna na pół etatu. Aktualnie w jej ramach funkcjonuje 7 zespołów, wśród których są plastyczne, taneczne, wokalne i muzyczny. Jest także Klub Seniora i Klub Modelarski. Prowadzimy również naukę angielskiego i niemieckiego - informuje T. Oleszczuk.
Mąż Tadeusz zmarł w 1995 r. Syn Leszek jest informatykiem w jednej ze szkół podstawowych w Siedlcach.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!