wtorek, 20 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Teresa Oleszczuk

  Edytuj ten wpis
Dodano: 22 maja 2002, 15:46
Autor: (KK)

Ponad 20 lat jest dyrektorem Parczewskiego Domu Kultury.

Na to stanowisko powołana została 1 kwietnia 1982 roku. - Najbardziej mile wspominam marzec 2000 roku, gdy siedzibą Parczewskiego Domu Kultury stał się budynek przy ul. Bema, wcześniej zajmowany przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną - stwierdza T. Oleszczuk
Pani Teresa pochodzi z Kraśnika. Jest absolwentką Studium Nauczycielskiego w Lublinie. Po jego ukończeniu, podjęła pracę w Szkole Podstawowej w Salominie koło Gościeradowa (pow. kraśnicki), będąc przez 3 lata nauczycielką języka polskiego. W 1968 r. przeniosła się do Parczewa, zostając instruktorem kulturalno-oświatowym PDK. Zaocznie ukończyła Wydział Pedagogiczny UMCS, uzyskując tytuł magistra pedagogiki kulturalno-oświatowej. Za pracę zawodową i społeczną uhonorowana została odznakami Zasłużony Działacz Kultury i Zasłużony dla Województwa Bialskopodlaskiego, Złotym Krzyżem Zasługi.
- Ostatnio najwięcej problemów mamy z pieniędzmi na naszą działalność, tym bardziej, że dotacje na ten cel z Urzędu Miejskiego są coraz mniejsze. Na przykład w minionym roku otrzymaliśmy 210 tys. zł, a w tym dostaliśmy o 26 tys. zł mniej. Obecnie w naszej placówce zatrudnionych jest 6 osób, w tym jedna na pół etatu. Aktualnie w jej ramach funkcjonuje 7 zespołów, wśród których są plastyczne, taneczne, wokalne i muzyczny. Jest także Klub Seniora i Klub Modelarski. Prowadzimy również naukę angielskiego i niemieckiego - informuje T. Oleszczuk.
Mąż Tadeusz zmarł w 1995 r. Syn Leszek jest informatykiem w jednej ze szkół podstawowych w Siedlcach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!