niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Biała Podlaska

Terespol: Nie będzie tłumu Białorusinów na granicy

Dodano: 31 grudnia 2010, 16:06
Autor: (pim)

Polskie służby graniczne spokojnie podchodzą do zapowiedzi Ministerstwa Spraw Zagranicznych dotyczących zniesienia 1 stycznia 2011 r. opłat za rozpatrzenie i wydanie wiz krajowych dla obywateli Republiki Białoruś.

Marzena Siemieniuk, rzecznik prasowy Izby Celnej w Białej Podlaskiej, wyjaśnia, że celnicy jeszcze nie przygotowują się do tych nowych rozwiązań.

- Nie spodziewamy się tłumów na początku roku. Jesteśmy przygotowani na zwiększony ruch, możemy sobie poradzić z wykorzystaniem obecnej bazy i kadry – zapowiada rzecznik.

Dodaje, że ruch na polsko-białoruskiej granicy jeszcze nie wyszedł z zapaści, w jaką wpadł po przyjęciu przez Polskę traktatu z Schengen.

Także chor. Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, nie postrzega zagrożenia nasileniem ruchu na przejściach w Terespolu i Sławatyczach.

– Przyznawanie wiz nie zacznie natychmiast rosnąć lawinowo. Nie będzie tłumu ludzi z Białorusi. Ci Białorusini, którzy mają pieniądze, to przyjeżdżali do Polski już wcześniej. Nie będą się wybierać za granice osoby, dla których 20 euro stanowiło barierę. W razie wzrostu ruchu osobowego, mamy rezerwy do jego obsłużenia – zapewnia rzecznik.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24