niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Imponujący ładunek darów dla chorych i niepełnosprawnych przyjechał z Norwegii do Międzyrzeca Podlaskiego.

Używany sprzęt pochodzi z organizacji Euromission z Norwegii. O transport wystarał się międzyrzecki Zbór "Pojednanie” Kościoła Zielonoświąkowego. Do magazynu trafiło ponad 160 wózków (część elektrycznych, w tym dla niepełnosprawnych dzieci), 210 transporterów dla inwalidów, specjalistyczne łóżka, krzesła, półki, stoły, materace i inny sprzęt.
To wszystko wspólnie rozdzielają ks. pastor Leszek Halczuk z "Pojednania” i miejscowy burmistrz Stanisław Lesiuk. Część urządzeń ma już nowych właścicieli, po resztę można się od dziś zgłaszać.
- Chciałem bardzo podziękować ofiarodawcom za akumulatorowy wózek. Od urodzenia choruję na porażenie mózgowe. Mam problemy z poruszaniem. Składałem prośby do PFRON o podobny sprzęt, ale mi odmówili - mówi z radością Robert Pasko (35 lat).
Ks. pastor Leszek Halczuk wyjaśnił nam, że z organizacją misyjną współpracuje od 1994 roku. W efekcie odbyły się już spotkania młodzieży, koncerty muzyczne zespołów z Norwegii na południowym Podlasiu.
- Rok temu dostaliśmy od Euromission trochę sprzętu rehabilitacyjnego. A w tym roku całego tira! Stało się to możliwe po rozmowach z panem burmistrzem, który zagwarantował magazyn. Mamy wstępną deklarację dalszej współpracy z Euromission, o ile znowu znajdzie się magazyn - zapowiada pastor.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!