poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Trener personalny. AWF chce uruchomić nowy kierunek

Dodano: 28 grudnia 2016, 15:32
Autor: (eb)

AWF w Białej Podlaskiej
AWF w Białej Podlaskiej

Filia AWF w Białej Podlaskiej chce uruchomić nowy kierunek studiów - trener personalny. Na razie wniosek trafił do Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Jeżeli będzie zgoda, to uczelnia chce aby nowy kierunek ruszył już w październiku 2017 roku. Chodzi o licencjackie studia stacjonarne.  To studia w całości dedykowane uzyskaniu kompetencji niezbędnych do pracy trenera personalnego. Program ma  obejmować takie przedmioty jak: anatomia i kinezjologia, trening siły i mocy mięśniowej, żywienie i suplementacja, nowoczesne formy aktywności fizycznej, umiejętności coachingowe czy szkoły letnie. Bialska filia AWF zapewnia że ma doświadczoną kadrę dydaktyczną i bogatą infrastrukturę do tego celu.

-  Pomysł na ten kierunek powstał już kilka lat temu. Pierwszym krokiem było uruchomienie kursu trener osobisty (personalny), który obejmował 150 godzin wykładów, ćwiczeń i praktyk. Z uwagi na duże zainteresowanie przeprowadziliśmy, aż 5 edycji tej formy kształcenia. Zdecydowaliśmy się zamknąć ścieżkę kursową, po to aby przygotowywać się do uruchomienia, pełnego kierunku studiów licencjackich, wyłącznie w formie stacjonarnej. W porównaniu z kursem prezentowana przez nas obecnie wizja pojmowania trenera personalnego znacznie się zmieniła, można by powiedzieć dojrzała - przyznaje dr hab. prof. AWF Hubert Makaruk dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu bialskiej filii AWF.  - zakładamy, że absolwent tego  kierunku zdobędzie niezbędne kwalifikacje do pracy w całym obszarze sportu powszechnego oraz części sportu wyczynowego, np. jako trener przygotowania motorycznego w danej dyscyplinie sportu, profilując swoją specjalizację zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Jednak główną osią kształcenia będzie przygotowanie specjalisty w zakresie zarządzania aktywnością fizyczną i prozdrowotnym stylem życia - podkreśla dziekan. 

Decyzję o uruchomieniu kierunku podejmuje minister po zasięgnięciu opinii Polskiej Komisji Akredytacyjnej. - Liczymy, że cała procedura zostanie zamknięta w przeciągu 3-4. miesięcy i od nowego roku akademickiego 2017/2018 rozpoczniemy kształcenie na pierwszym w Polsce kierunku – trener personalny - zaznacza dr hab. prof. AWF Hubert Makaruk. 

 Obecnie uczelnia na dwóch wydziałach wychowania fizycznego i sportu oraz turystyki i zdrowia kształci studentów na sześciu kierunkach studiów.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 stycznia 2017 o 16:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Profesor AWf to co to za profesor od wuefu czy od czego ?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!