poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Biała Podlaska

Trzeźwy poranek w Białej Podlaskiej. Kierowcy zasłużyli na pochwały

Dodano: 28 grudnia 2017, 19:37
Autor: eb

Ten, kto był trzeźwy, dostawał breloczek i naklejki. Dostali je wszyscy.

Akcję „Trzeźwy poranek zorganizowała w czwartek Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspólnie z policjantami z drogówki. Sprawdzono kilkudziesięciu kierowców.

– Podobne działania profilaktyczne są planowane również w 2018 roku – zapowiada Anna Stolarczuk przewodnicząca komisji.

Czytaj więcej o: policja Biała Podlaska alkohol
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (29 grudnia 2017 o 15:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
proponuje zrobic obywatelskie kontrole w poniedzialki rano przed kazda komenda i gwarantuje wam iz zastepy policji zmniejsza sie szybko
Rozwiń
Gość
Gość (29 grudnia 2017 o 12:52) 1
Zaloguj się, aby oddać głos
a cóż ten starszy posterunkowy taki zadowolony na każdym zdjęciu ???
Rozwiń
Gość
Gość (29 grudnia 2017 o 08:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Od 1 czerwca 2017 roku nastąpiła zmiana w przepisach dotyczących kontroli trzeźwości kierowców. Do ustawy dodano artykuł 129ja: „W toku kontroli ruchu drogowego uprawniony organ kontroli może poddać kierującego pojazdem lub inną osobę, w stosunku, do której zachodzi uzasadnione podejrzenie, że mogła kierować pojazdem, badaniu w celu ustalenia w organizmie zawartości alkoholu lub obecności środka działającego podobnie do alkoholu.” Po wejście w życie znowelizowanych przepisów nie można odmówić badania podczas przesiewowej akcji kontrolnej stanu trzeźwości kierowców, zarzucając policjantom brak podstaw prawnych do działania tak jak do tej pory. Nadal jednak kierowca może odstąpić od dmuchania w alkomat i zdecydować się na badanie krwi pod kątem obecności alkoholu.
Rozwiń
Henio
Henio (29 grudnia 2017 o 08:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Warunki i sposób badania trzeźwości określa Rozporządzenie MZiOS z dnia 6 maja 1983 r. A tam jest wyraźnie napisane, że takie badanie przeprowadza się m.in. u "osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa lub wykroczenia w stanie po spożyciu alkoholu". Czyli należy wnosić, że wszyscy są podejrzani - coś takiego możliwe jest w państwie policyjnym, a nie w państwie prawa. Ale jest też napisane, że "Z przebiegu badania sporządza się protokół. W protokole należy opisać objawy lub  okoliczności uzasadniające przeprowadzenie badania". No i żeby wybić "badaczom" takie badania z głowy, wystarczy zażądać protokołu. Tylko kto ma na to czas w drodze do pracy?
Rozwiń
Gość
Gość (28 grudnia 2017 o 22:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zwracam uwagę podnieconym redaktorom, że działania typu "trzeźwy poranek" (zakładające, że każdy kierowca jest przestępcą i dlatego zostaje poddany kontroli) są NIELEGALNE! No ale OK, zawsze można se nakleić na czoło naklejkę i walnąć z palca, pani Ewelino, czyż nie?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!