poniedziałek, 22 maja 2017 r.

Biała Podlaska

Twarde lądowanie wojskowych


Kadra wojskowa i cywilni pracownicy Ośrodka Szkolenia Lotniczego i Komendy Lotniska nr 3 obawiają się o swoją przyszłość. Poruszenie wywołała wiadomość, że bialskie lotnisko jest przekazywane z Ministerstwa Obrony Narodowej do Agencji Mienia Wojskowego. Wiceprezes agencji Marek Czarnecki poinformował, że proces ten może się zakończyć już w ciągu tygodnia.
Mjr Grzegorz Lisowski, komendant lotniska, powiedział nam, że jest zaskoczony tymi wiadomościami. – Są obawy, że pracę może stracić nawet 1000 osób – mówi. Inny z oficerów stwierdził, że sprawa może się odbić nie tylko na sytuacji tysiąca rodzin, ale także na całym mieście, które utraci dopływ pieniędzy. Przyznał, że gorycz nieco osłabia odłożenie jeszcze o rok planowanej wcześniej na koniec br. likwidacji Ośrodka Szkolenia Lotniczego
Ryszard Grabas, wiceprezes polsko-tureckiej spółki Epit & Korporacja Rozwoju Wschód–Zachód potwierdził, że jego firma zamierza przejąć port od agencji. Jednocześnie uspokajał: – Lotnisko zostanie nam przekazane w czasowe użyczenie. W ciągu ok. 2 lat część kadry wojskowej znajdzie tu pracę.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24