sobota, 17 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Twórca SKOK Grzegorz Bierecki szefem komisji finansów w Senacie

Dodano: 14 listopada 2015, 11:11
Autor: eb

Senator Grzegorz Bierecki przewodniczącym komisji finansów w Senacie/ fot. archiwum
Senator Grzegorz Bierecki przewodniczącym komisji finansów w Senacie/ fot. archiwum

Twórca SKOK Grzegorz Bierecki został szefem senackiej komisji budżetu i finansów publicznych. Przewodniczących 15 komisji stałych Senat wybrał w piątek.
Grzegorz Bierecki kandydował do izby wyższej parlamentu z własnego komitetu. Otrzymał jednak poparcie samego prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. PiS w okręgu nr 17 nie wystawiło swojego kandydata.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Przypomnijmy, że w marcu, po medialnych publikacjach na temat SKOK, Bierecki został zawieszony w prawach członka klubu PiS. W październiku tygodnik Wprost, który wcześniej atakował twórcę SKOK,  opublikował przeprosiny pod jego adresem. Podczas kampanii wyborczej Bierecki zapowiedział, że po wyborze na senatora, wstąpi do klubu PiS.

Na czele Fundacji na rzecz Polskich Związków Kredytowych Grzegorz Bierecki stanął w 1990 roku. A w 1992 roku objął stanowisko prezesa Krajowej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej, które zajmował do 2012. W 2001 roku wszedł w skład rady dyrektorów Światowej Rady Związków Kredytowych (WOCCU). W 2013 został jej przewodniczącym. Funkcję pełnił do lipca tego roku.

Bierecki zbudował nie tylko SKOK-owe imperium, dorobił się też pokaźnego majątku. Z ostatniego oświadczenia wynika, że samych oszczędności ma ponad 12 milionów złotych. Do tego ponad 1,3 miliona dolarów, ponad pół miliona funtów i blisko 1,3 miliona euro. Poza tym, zasiada w radach nadzorczych licznych spółek i fundacji powiązanych ze SKOK.

Jak czytamy na stronie internetowej Senatu, komisja której będzie przewodniczył Bierecki zajmuje się "systemem finansowym państwa (w tym polityką pieniężną, dochodami i wydatkami budżetu państwa, funduszami celowymi, kontrolą skarbową), rachunkowością, prawem dewizowym, funkcjonowaniem rynku finansowego (w tym bankowością, ubezpieczeniami, funduszami inwestycyjnymi, papierami wartościowymi)."

W poprzedniej kadencji, przewodniczącym senackiej komisji finansów był Kazimierz Kleina (PO). W piątek rano Senat dokonał jeszcze zmian w swoim regulaminie, powołano m.in. odrębną Komisję Infrastruktury, a także połączono w jedną dwie dotychczasowe senackie komisje: Spraw Zagranicznych oraz ds. Unii Europejskiej.

Czytaj więcej o: polityka Grzegorz Bierecki Senat SKOK
Gość
greg
Gość
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 grudnia 2015 o 09:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z przykrością przyznaję,że PIS się kompromituje.Kruk -jedynką w Lublinie,Szewczak z Gdyni/współpracownik Biereckiego/-posłem w Białej Podlaskiej,Bierecki senatorem z Białej Podlaskiej.Chyba mają rację przeciwnicy ,że powołali KOD,bo jeśli złodzieje stają się niby przedstawicielami społeczeństwa,to przyznacie przyjaciele,że coś idzie nie w tym kierunku.Bierecki ,aby wyborca mógł być do niego przyjęty to wpierw musi złożyć podanie do biura i dopiero po jego rozpatrzeniu,będzie mógł albo nie obejrzeć oblicze hrabiego!???
Rozwiń
greg
greg (14 listopada 2015 o 21:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

to skandal - to tak jakby lisa zrobić szefem kurnika

to są ci ludzie z "wyższej półki" o których przed wyborami mówił Kaczyński

Rozwiń
Gość
Gość (14 listopada 2015 o 18:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I wielka Qrew OTAKE Polskie walczylimy i wywalczyli, jaki ten pierdnął...ny żłobek ma żołą=deczk? ja się pytam, ze złota? pewnie to dziad, który przed wojną w czworakach na bosaka latał z zawiniętą koszuliną, smark jeden przesiadł się z żeleźniaka do BMW i kosi bliźnich, to nieprzyzwoite, to nie fair play, to nie po ksześcijańsku, oddaj gościu ten mająteczek żebrakom, i idź przed siebie gdzie oczy poniosą, bo się skończy to eldorado. ale wypas za frajer na ludzkiej krzywdzie, no jest się Q-rwa czem szczycić, ja bym się w takiej sytuacji spalił ze fstydu, a nie prezentował taką wypasioną facyjatę, jak ci nie fstyt
Rozwiń
Gość
Gość (14 listopada 2015 o 18:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie twórca skok tylko oszust nad oszustów wiadomo dlaczego kaczka jak mówi że nie ma kasy ale jakoś ją ma wiadomo z ka z lukksemburga od oszusta
Rozwiń
Gość
Gość (14 listopada 2015 o 17:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pamięta ktoś może za co siedział Rywin ? Bierecki za mahlojki z fundacjami i przywłaszczenia cudzej kasy powinien siedzieć kilka razy
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!