niedziela, 18 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Tygodnik zniesławił byłego prezydenta Białej Podlaskiej? Wkrótce pierwsza rozprawa

Dodano: 1 września 2015, 20:14
Autor: Ewelina Burda

Czapski obecnie jest dyrektorem Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy / fot.Archiwum
Czapski obecnie jest dyrektorem Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania w Roskoszy / fot.Archiwum

Czy Tygodnik Podlaski zniesławił byłego prezydenta Białej Podlaskiej Andrzeja Czapskiego? W czwartek odbędzie się pierwsza rozprawa w tej sprawie.

Były prezydent miasta Andrzej Czapski pozywa Wojciecha Hrynkiewicza redaktora naczelnego Tygodnika Podlaskiego o zniesławienie. Poszło o artykuł, który 24 października ukazał się na łamach pisma.

Gazeta napisała, że „prezydent Andrzej Czapski na miejskiej imprezie pił, a później prowadził samochód”. Tekst ilustrowało zdjęcie Czapskiego ze szklanką „bursztynowego napitku”. Autorzy artykułu powoływali się na relacje uczestniczących w imprezie świadków. 

Już w dniu publikacji, Czapski nazwał artykuł tygodnika „prowokacją” mającą na celu zdyskredytowanie jego osoby w listopadowych wyborach samorządowych. Były prezydent przyznał, że na imprezie pił piwo, ale bezalkoholowe.

W akcie oskarżenia można przeczytać m.in., że redaktor naczelny Wojciech Hrynkiewicz „zamieścił artykuł, w którym pomówił Andrzeja Czapskiego o takie postępowanie i właściwości, które mogą poniżyć go w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego do wypełniania funkcji Prezydenta Miasta Biała Podlaska”.

– Bardzo się cieszę, że w końcu będę miał możliwość dochodzenia swoich praw. Robię to po to, aby ludzie, którzy dopuszczają się tego typu prowokacji pamiętali o konsekwencjach swoich działań. Walka polityczna może być walką fair play. Niektórzy o tym zapominają i dopuszczają się metod poniżej godności każdego człowieka – mówi dzisiaj Czapski.

Pierwsza rozprawa odbędzie się w czwartek w Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód z siedzibą w Świdniku. Strony będą wtedy miały możliwość ugody.

– Zostałem zniesławiony i to najprawdopodobniej przyczyniło się do mojej porażki w wyborach prezydenckich. Tego już nie odwrócę – mówi Czapski. – Domagam się jednak przeprosin na łamach mediów regionalnych oraz nawiązki wypłaconej na cel charytatywny – dodaje.

Obrońca strony pozwanej wnioskował o odroczenie terminu pierwszej rozprawy. – Sąd nie uwzględnił jednak tego wniosku – informuje sędzia Artur Ozimek, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Tygodnik, a kampania wyborcza

Wydawcą bezpłatnego Tygodnika Podlaskiego jest Apella, spółka wywodząca się z Media SKOK. W jej radzie nadzorczej zasiada m.in. współtwórca SKOK i senator Grzegorz Bierecki. W czasie kampanii wyborczej gazeta kreowała na odnowiciela miasta człowieka Biereckiego – Dariusza Stefaniuka, ostro przy tym atakując jego głównego konkurenta w wyścigu do prezydenckiego gabinetu - Andrzeja Czapskiego. Mimo, że Kasy są w bardzo trudnej sytuacji finansowej, to tygodnik rozdawany był bezpłatnie, a na czas wyborów samorządowych jego nakład podniesiono.

Gość
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 września 2015 o 08:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komentarz GUEST o lalce oddaje wszystko kim jest włodarz miasta natomiast społeczności lokalnej pokazuje że dała się kupić za srebrniki. Te4raz w wyborach do senatu będzie podobnie. Kiedy wróci czas opamiętania/
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2015 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tygodnik Podlaski jest opłacany z okradanych klientów SKOK i powinien zniknąć z rynku mediów,bo służy także niszczeniu przeciwników hrabiego Biereckiego.Tego pana popieranego i chronionego przez PIS powinno się posadzić,a on niech udowadnia ,że jest niewinny! Nie jestem zwolennikiem kogokolwiek ,ale Bierecki i jego podlaska sitwa/prezydent z otoczeniem/ grają nieczysto.Na początek pracują pod hasłem "wszystko zwalaj na poprzednika"drugie będzie :"reorganizuj" itd,itd.Wszystko nie przystaje do haseł pisowskich!
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2015 o 09:17) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Piłeś nie jedź, nie piłeś wypij ! Nie chce się nawet ludziom komentować zimnego kotleta. Wybory były rok temu a wy taki news.
Rozwiń
Gość
Gość (2 września 2015 o 08:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Prezydentem Białej może być tylko prawdziwy Polak, prawy i sprawiedliwy

Nigdy więcej !!!!!!!!  żadnego pejsa !!!!!!!!!!

Rozwiń
Sfyfd
Sfyfd (2 września 2015 o 08:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I bardzo dobrze! Media poeimmy byc wolne a nie sterowane i izywane do niszczenia ludzi
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!