poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Uczelnia zaprasza studentów z Donbasu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 6 lutego 2015, 18:00
Autor: eb

Bialska uczelnia chce pomóc Polakom ewakuowanym ostatnio z Donbasu. PSW może przyjąć pod swoje skrzydła studentów i uczniów.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło tzw. bank ofert dla osób polskiego pochodzenia ze Wschodniej Ukrainy. - Uczelnia wysłała swoją deklarację dołączenia do tych instytucji, którym nie jest obojętny los Polaków, zwłaszcza tych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji ze względu na dramatyczne wydarzenia na Ukrainie - podkreśla dyrektor gabinetu rektora Renata Karwacka.

Co oferuje PSW? - Zadeklarowaliśmy wolę przyjęcia studentów na wybrany kierunek studiów, w tym również zwolnienie jednego studenta z obowiązujących na uczelni opłat. Możemy też przyjąć uczniów do funkcjonującego przy uczelni Liceum Akademickiego - dodaje Karwacka.

Czy ktoś już się zgłosił? - Oczekujemy na informację zwrotną z ministerstwa. Z tego, co wiemy wszystkie oferty podlegają weryfikacji. Jeżeli znajdą się osoby zainteresowane, uczelnia jest gotowa je przyjąć - zaznacza dyrektor gabinetu rektora.

Na PSW studiuje ponad 3 tys. młodych osób, z tego 11 proc. to obcokrajowcy. - W tym 155 studentów pochodzących z Ukrainy. Pracują u nas także profesorowie z uczelni ukraińskich - wymienia szefowa gabinetu rektora.

Rok temu PSW wystosowała tzw. Apel Solidarności z Ukrainą. Samorząd studencki prowadził wtedy m.in. zbiórkę środków medycznych, które miały trafić do Kijowa.

- Senat uczelni poparł również inicjatywę dobrowolnego jednorazowego przekazania przez poszczególnych pracowników uczelni 5 proc. miesięcznego wynagrodzenia na rzecz poszkodowanych na Ukrainie - przypomina Karwacka.

W styczniu do Polski ewakuowano ponad 170 osób polskiego pochodzenia. Obecnie, przebywają w ośrodkach dla uchodźców w woj. warmińsko-mazurskim.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Biała Podlaska edukacja studia PSW
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!