poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

Ul. Armii Krajowej w Białej Podlaskiej: Radni odrzucili projekt. Budowy nie będzie

  Edytuj ten wpis
Autor: (eb)

Nie udała się trzecia przymiarka do budowy ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej. Radni odrzucili projekt uchwały w tej sprawie.

Tym razem, inicjatywę uchwałodawczą zgłosiło czterech radnych : Anatol Kierdaszuk z AS, Stefan Parafaniuk z PO, Marek Światłowski oraz Stanisław Nowak z SLD. Zaproponowana przez nich uchwała niczym nie różniła się od tej poprzedniej. Chodziło o budowę 2, 5-kilometrowej dwujezdniowej ul. Armii Krajowej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego. Droga miałaby połączyć ul. Francuską z Janowską i ułatwić komunikację mieszkańcom osiedla przy ul. Podmiejskiej.

Większość radnych uznała jednak, że trzecia próba przeforsowania uchwały to "kiełbasa wyborcza”. - Ten projekt nie ma żadnych podstaw w budżecie miasta - mówił na piątkowej sesji wiceprzewodniczący rady Dariusz Stefaniuk z PiS. - Problem mieszkańców osiedla można rozwiązać tańszym kosztem, modernizując ul. Podmiejską - uważa radny Wojciech Sosnowski z PO. Jego zdaniem wąską ulicę można poszerzyć oraz dobudować chodniki. - Poza tym, w naszym mieście są pilniejsze inwestycje drogowe. Bardziej strategiczna jest ul. Żwirki i Wigury - podkreśla Sosnowski. Natomiast radny Michał Litwiniuk z PO proponuje jeszcze inne rozwiązanie. - Oprócz poszerzenia ulicy Podmiejskiej, ułatwieniem komunikacyjnym byłoby rondo na skrzyżowaniu ul. Janowskiej z ul. Podmiejskiej - precyzuje.

Co na to radni, którzy przedłożyli radzie projekt uchwały? - To nie jest kiełbasa wyborcza. Czułem się odpowiedzialny przed moimi wyborcami. Kierowałam się tylko zdaniem społeczeństwa. Jestem pewien, że nowa rada się tym zajmie - mówi radny Stefan Parafiniuk z PO. Władze miasta już kilka miesięcy temu zapowiadały, że drogę i tak wybudują. Jeżeli nie w formule PPP, to miasto poszuka innych sposobów na jej sfinansowanie.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: inwestycje drogi
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!