niedziela, 18 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Ulica "500 Plus" lub "Dobrej Zmiany"? Mieszkańcy zdecydują

Dodano: 5 lipca 2017, 13:45
Autor: Ewelina Burda

Ulica "Dobrej Zmiany" czy "500 Plus"? Między innymi takie propozycje złożyli w konsultacjach społecznych mieszkańcy gminy Borki w związku ze zmianami nazw ulic. Teraz wszystko w ich rękach.

To wynik ustawy dekomunizacyjnej. Gmina  Borki musi zmienić nazwy ulic 22 Lipca w Woli Osowińskiej i II Armii Wojska Polskiego i 22 Lipca w Borkach. Na stronie gminy pojawiły się ankiety z nowymi propozycjami, które zgłosili mieszkańcy. Do wyboru m.in. Magnoliowa, Szkolna czy św. Rity w Borkach.

Ale w przypadku Woli Osowińskiej wśród kilku propozycji, dwie są dosyć nietypowe, aby nazwę ulicy 22 lipca zmienić na Dobrej Zmiany lub 500 Plus.- Propozycje padły na zebraniu wiejskim. Każdy mógł zgłosić nazwę jaką sobie zamarzył. Wszystko jest w protokole z zebrania - tłumaczy Marek Siudaj sołtys Woli Osowińskiej. - Nazwy Dobrej Zmiany i 500 Plus odbieram raczej jako propozycje dla żartu. Osoba która to zgłosiła tłumaczyła że "500 Plus" jest teraz nazwą na topie - dodaje Siudaj.

- Teraz każdy z mieszkańców otrzymuje ankietę, w której ma zaznaczyć nazwę którą wybiera - zaznacza sołtys.  Mieszkańcy mają czas na wypełnienie ankiet do 25 lipca. - Społeczeństwo jest obywatelskie. Na zebraniach była duża frekwencja i wszystkie propozycje które wyłoniły się na nich, zebraliśmy. Dodaliśmy jeszcze nazwy które uważałem za słuszne, m.in. działaczy lokalnych zasłużonych dla tego terenu - tłumaczy z kolei Radosław Sałata wójt gminy Borki.

O nazwach mogą teraz decydować mieszkańcy powyżej 16 roku życia. - Wyniki ankiet zbierzemy, poinformujemy mieszkańców. A następnie przedstawimy to radnym na sesji w sierpniu. I to oni ostatecznie zdecydują - zapowiada Sałata.

Czytaj więcej o: Wola Osowińska
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(36) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 lipca 2017 o 23:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może ulica Podatku Paliwowego?
Rozwiń
Gość
Gość (10 lipca 2017 o 18:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Gdyby nie 22 lipca, większość obecnie plujących na PKWN dalej pasłaby krowy w folwarkach i liczyłaby na palcach niekraszone kartofle na talerzu!
Rozwiń
Gość
Gość (9 lipca 2017 o 12:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"II Armii Wojska Polskiego" do likwidacji. A co zrobicie z żołnierzami którzy walczyli w oddziałach II AWP? Co zrobicie z Tymi którzy chcieli walczyć z hitlerowcami, a nie mieli innej możliwości? Co zrobicie z Tymi którzy oddali swoja krew i życie za wolność Polski? Wykopiecie Ich z grobów i zagrzebiecie pod płotami cmentarnymi od strony zewnętrznej?
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2017 o 22:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
miesięcznicy ;)
Rozwiń
Gość
Gość (8 lipca 2017 o 22:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ul. Misięcznicy brzmi dumnie
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (36)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!