piątek, 18 sierpnia 2017 r.

Biała Podlaska

Uniknęli eksmisji

Dodano: 15 kwietnia 2003, 16:42
Autor: Beata Malczuk

Odnowienia mieszkania, do którego się przeprowadzą Semeniukowie, podjęli się ich krewni i znajomi. T
Odnowienia mieszkania, do którego się przeprowadzą Semeniukowie, podjęli się ich krewni i znajomi. T

O dramatycznej sytuacji państwa Krystyny i Stanisława Semeniuków oraz ich dorosłych dzieci i wnuków pisaliśmy już na łamach Dziennika dwukrotnie. Dla przypomnienia, prawie 30 lat temu małżonkowie kupili od prywatnego właściciela mieszkanie w Białej Podlaskiej. Formalnie nigdy nie było ono ich własnością, gdyż nie zawarli ze sprzedającym umowy notarialnej.

Opiekun prawny spadkobiercy majątku po zmarłym właścicielu nie uznał roszczeń Semeniuków i sprzedał kamienicę. Nowy gospodarz musi ją wyburzyć ze względu na zły stan i doprowadził w sądzie do eksmisji, mimo że rodzina nie miała gdzie się podziać.
1 kwietnia skończył się okres ochronny i zgodnie z prawem, mogą się odbywać eksmisje na bruk. Po naszych publikacjach z pomocą przyszły rodzinie władze miasta. Prezydent Andrzej Czapski upoważnił naczelnika wydziału gospodarki komunalnej, mieszkaniowej i ochrony środowiska do rozwiązania problemu. - Wielokrotnie podkreślaliśmy, że nigdy nie doszło do tego, aby ktoś został bez dachu nad głową. Kilka dni temu przydzieliśmy rodzinie Semeniuków lokal, mimo że w wyroku sądu nie było o tym mowy. Mieszkanie jest po remoncie i ma ogrzewanie piecowe - informuje Rudolf Somerlik, dyrektor gabinetu prezydenta miasta.
Nowe lokum Semeniuków znajduje się w centrum, w starej kamienicy, na parterze. Lada dzień będzie gotowe i niezwłocznie się tam przeprowadzą. - Zawsze to lepiej niż w rozwalającym się budynku. Mają teraz gdzie się schronić, chociaż dla siedmiu osób jest tu trochę ciasno - mówi Tadeusz Semeniuk, brat pana Stanisława. Pomaga odnowić mieszkanie. Wykonuje drobne przeróbki. Dzięki ściance działowej przybyło nowe pomieszczenie, drugi niewielki pokój. Jest korytarz, ślepa kuchnia i wydzielone miejsce na łazienkę. Trzeba jeszcze poprawić instalację elektryczną.
- Wiadomo, jak ktoś dostaje mieszkanie, to nie od razu się wprowadza, tylko chce urządzić wszystko po swojemu - wyjaśnia brat. W mieszkaniu nie ma wody ani ubikacji. Wspólny dla wielu lokatorów wychodek jest w podwórku. Dopóki Semeniukowie nie odzyskają pieniędzy od poprzedniego właściciela kamienicy (postępowanie sądowe do tego zmierza), którą muszą opuścić, będą żyć w takich warunkach. •
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

18-20 sierpnia
komentarze (0)0
polubienia (1)1
17-08-2017

18-20 sierpnia

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!