sobota, 17 lutego 2018 r.

Biała Podlaska

UOP zdjął komendanta

  Edytuj ten wpis
Dodano: 10 grudnia 2001, 20:50

Inspektor Władysław S., komendant miejski policji w Białej Podlaskiej, został wczoraj zatrzymany przez funkcjonariuszy Urzędu Ochrony Państwa i Centralnego Biura Śledczego. Z przecieków wynika, że jest podejrzewany o korupcję.
Przesłuchiwali go prokuratorzy z wydziału ds. zwalczania przestępczości zorganizowanej Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Prokuratura utrzymuje szczegóły sprawy w tajemnicy.
- Mogę tylko potwierdzić, że na terenie Białej Podlaskiej były wykonywane czynności procesowe z udziałem komendanta miejskiego policji - mówi Andrzej Wasiak, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie. - Dobro śledztwa nie pozwala na udzielenie bliższych informacji.
Komendant został zatrzymany rano w Lublinie, po czym przewieziono go do komendy w Białej Podlaskiej. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o sprawdzenie, czy doszło do przyjmowania przez policjanta łapówek w zamian za przymykanie oczu na przekręty. Prawdopodobnie dotyczy to okresu kiedy służył w Lublinie. Dzisiaj powinny zapaść decyzje, czy zostaną wobec niego zastosowane środki zapobiegawcze.
Wczoraj komendant wojewódzki policji w Lublinie wszczął postępowanie dyscyplinarne wobec szefa policji w Białej Podlaskiej. - Podjęto działania zmierzające do zawieszenia komendanta w czynnościach służbowych - informuje podinspektor Bibianna Bortacka, z zespołu prasowego KWP w Lublinie. W przypadku potwierdzenia zarzutów Władysław S. zostanie odwołany ze stanowiska i prawdopodobnie zwolniony ze służby.
48-letni Władysław S. w policji jest od 1978 roku. Był zastępcą komendanta III komisariatu w Lublinie, a w latach 1992-98 naczelnikiem wydziału do spraw przestępstw gospodarczych w KWP w Lublinie. W 1998 roku został komendantem rejonowym policji w Białej Podlaskiej. Rok później wygrał konkurs na komendanta miejskiego. Mógł się już wtedy pochwalić dużą poprawą wyników wykrywalności.
W ostatnich latach przybywało jednak skarg i krytycznych uwag na temat funkcjonowania bialskiego komendanta. Zarzucano mu m. in., że nie potrafił skutecznie przeciwdziałać jawnemu nielegalnemu handlowi alkoholem przy dworcu PKP w Terespolu oraz działalności grup przestępczych w kolejkach dojazdowych do terminalu w Koroszczynie.

Doborowe towarzystwo

Przed trzema tygodniami pod zarzutem łapownictwa został aresztowany Krzysztof S., radca prawny Urzędu Skarbowego w Białej Podlaskiej. Według prokuratury zażądał po kilka tysięcy złotych od dwóch firm, które rozliczały się w Urzędzie Skarbowym w Białej Podlaskiej. Chciał, żeby zapłaciły mu za korzystną opinię prawną dotyczącą wymiaru podatku VAT oraz za wstrzymanie kontroli skarbowej. Od jednej z firm pieniądze dostał. W ubiegłym roku nieprawomocnym wyrokiem za korupcję została skazana Urszula Ś., była prokurator z Białej Podlaskiej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!