czwartek, 22 marca 2018 r.

Biała Podlaska

Upamiętnią wieloletniego dyrektora szpitala

Dodano: 18 czerwca 2015, 11:32
Autor: (eb)

Rok temu po ciężkiej chorobie odszedł wieloletni dyrektor międzyrzeckiego szpitala Ireneusz Stolarczyk. W rocznicę śmierci przy szpitalu powstanie pamiątkowa tablica.

- Wiele środowisk chciało w jakiś sposób upamiętnić dyrektora Stolarczyka – przyznaje obecny szef szpitala Wiesław Zaniewicz. W tym celu Powstał Komitet Uhonorowania Pamięci Dyrektora Ireneusza Stolarczyka. To z  jego inicjatywy 25 czerwca odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica. Na tym jednak nie koniec. Rada Miasta przyjęła uchwałę o nadaniu pośmiertnie tytułu Honorowego Obywatela Międzyrzeca Podlaskiego byłemu dyrektorowi.

Stolarczyk odszedł  14 czerwca 2014 roku w wieku 64 lat po ciężkiej chorobie. Dyrektorem szpitala był od 1990 roku. Skutecznie pozyskiwał pieniądze na infrastrukturę i wyposażenie placówki. W latach 2006-2014 był też radnym sejmiku województwa lubelskiego, gdzie pełnił m.in. funkcję przewodniczącego komisji ochrony zdrowia. Uroczystość odsłonięcia tablicy odbędzie się 25 czerwca.  Rozpocznie się mszą święta w kościele św. Józefa o godz. 16.00. A jeszcze wcześniej o godz. 15:00 podczas uroczystej sesji rady miasta, powiatu i gminy wdowa po Ireneuszu Stolarczyku odbierze tytuł Honorowego Obywatela Międzyrzeca Podlaskiego.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!